RU
UK
Меню

Добриво для озимої пшениці. Мінеральні туки

Особливості удобрення пшениці озимої мінеральними туками

Як і вирощування будь-якої іншої сільськогосподарської культури, культивація озимої пшениці має виконуватися у суворій відповідності до чинних правил і стандартів. Тільки в такому випадку є можливість одержувати високі врожаї зернових. Це, крім іншого, стосується і оптимального підбору добрива для озимої пшениці. У цьому основну позицію у тому числі займає продукція мінерального типу. І на це є свої причини.

Мінеральні туки: що це

Туками прийнято називати весь спектр мінеральних добрив, які є речовинами неорганічного походження. Сьогодні вони найпопулярніші у сфері сільського господарства. Їх використовують як добрива під озиму пшеницю, а також багато інших культур: від інших бобових до овочів.

Серед основних переваг таких речовин слід зазначити:

  • нижчу вартість у порівнянні з органічними складами;
  • великий асортимент;
  • високу ефективність за помірних норм внесення;
  • широкий спектр дії.

Крім того, туки набагато дешевше та зручніше транспортувати, ніж органіку.

Класифікація продукції

Залежно від походження (основного компонента) мінеральні добрива можна розділити на 3 великі категорії, а саме:

  1. Калійні. Можуть застосовуватися як у твердому, так і рідкому стані на різних етапах дозрівання с/г культур. Їхнє основне завдання полягає у збільшенні терміну зберігання зібраного врожаю без втрати товарних якостей.
  2. Фосфорні. Забезпечують високий рівень терпимості рослин до тривалих посух та високих температур атмосферного повітря. Основним компонентом складів є фосфорний альдегід.
  3. Азотні. Сприяють хорошому укоріненню культур та їх швидкому зростанню. Крім того, підвищують стійкість рослин до низьких температур (як повітря, так і ґрунту).

Також мінеральні добрива для озимої пшениці та інших культур можуть бути комплексними. Залежно від призначення та конкретної дії вони містять ті чи інші компоненти у різних пропорціях.

Особливості підживлення озимої пшениці

Щоб урожай був високим, а підготовка сировини до реалізації за допомогою зерноочисного обладнання покрила витрати на його вирощування, підживлення культури має враховувати безліч різних умов. Серед них тип ґрунту (найважливіший фактор), кліматичні умови, що спостерігаються і прогнозуються в регіоні, сорт озимих і т. д.

При цьому варто відзначити, що оскільки посів цієї с/г культури здійснюється рано восени, то для неї важливо забезпечити комфортні умови зимівлі. Щоб пшениця активно розвивалася на початку весни, вона має отримати достатню кількість калію та фосфору. Це дасть їй можливість швидко розвивати пагони після сходження снігового покриву.

При цьому фосфорні склади вносяться у ґрунт у повному обсязі в процесі його підготовки до посівних заходів, а калійні – у кількості 30-35 % від необхідної кількості (залишок використовується навесні). Норма добрив під озиму пшеницю цього типу становить:

  • до 80 кг на 1 га для підзолистих ґрунтів;
  • до 60 кг/га для чорноземів.

Для південних областей країни, де зими більш короткі та м’які, міра внесення азоту може бути знижена. Крім того, він може використовуватись у повному обсязі під час підготовки наділів до посівної.

Важливо! Вирощування озимої пшениці також вимагає застосування спеціальних складів для боротьби з бактеріальними захворюваннями та бур’янами. Вони дають змогу суттєво підвищити якість зібраного врожаю, а також спростити його підготовку з використанням віялок для зерна та іншого обладнання для тривалого зберігання або продажу.

Що стосується весняного підживлення, то воно виконується за допомогою азотних туків, і є досить важливим через ранню вегетацію зернових. При цьому досвідчені фермери рекомендують вносити такі добрива у два етапи: відразу після відновлення росту рослин і в період їх цвітіння.

Крім калію, фосфору та азоту, озима пшениця також потребує таких речовин, як:

  1. Кальцій. Він захищає рослини від бактеріальних захворювань, а також сприяє розвитку кореневої системи та фотосинтезу. Мінеральні добрива під озиму пшеницю, що містять такий компонент, особливо актуальні для кислих ґрунтів.
  2. Сірка. Вона грає основну роль у синтезі вітамінів і навіть у процесах обміну білка. Сприяє швидкому розвитку озимих сортів пшениці, загалом підвищуючи якість урожаю.
  3. Магній. Забезпечує вуглецевий обмін, а також захищає рослини від впливу хвороботворних мікроорганізмів. Такі склади можуть вноситися безпосередньо в ґрунт або використовуватися у вигляді позакореневого підживлення.

При цьому важливо зазначити, що оцінка впливу добрив на озиму пшеницю у минулому, а також розрахунок норм їх внесення у майбутніх періодах має виконуватись виключно професійними агрономами. Лише у такому разі можна забезпечити високу врожайність культури, а також оптимальні витрати на її вирощування.

Ознайомитися детальніше з нашою зерноочисною продукцією

Плоско-решітні скальператори
Барабанний сепаратор для зерна
Віялки для зерна
Плоскорішетний скальператор ОСК-15 Зерноочисна машина РБС-150 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-15 Профі
Плоскорешетный скальператор ОСК-30 Зерноочисна машина РБС-200 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-3 Стандарт
Плоскорешетный скальператор ОСК-40 Зерноочисна машина РБС-230 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-30 Профі
Плоскорішетний скальператор ОСК-70 Зерноочисна машина РБС-40 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-40 Профі
©2020–2023, компанія «Агросепмаш». Усі права захищені