RU
UK
Меню

Історія зернових віялок: як усе починалося

Пшениця, кукурудза, ячмінь та бобові — продукція, яка вважалася найголовнішою в історії людства. Зовсім не дивно, що з часом розвивалися та вдосконалювалися методи її обробки та очищення. Одним із ключових елементів цього процесу є зерноочисне обладнання. Але яким воно було 300–400 років тому і яке зараз? Розгляньмо еволюцію цього пристрою від найпростіших форм до сучасних технологічних рішень.

Перші кроки: найпростіші конструкції

Історія віялок для очищення зерна налічує сотні років. У давнину для цього використовувалися ручні сили. Зібране зерно підкидали вгору, внаслідок чого рослинні домішки, пил і дрібні, але легкі частинки здував вітер. Велике насіння падало назад на купу. Підкидали зерно руками, дерев’яними лопатами чи спеціальними совками. До речі, такий метод віяння зернових та бобових не відійшов у минуле. Його використовують і сьогодні, якщо потрібно очистити декілька відер зібраної культури.

Епоха промислової революції: покращення процесу

На початку ХІХ століття ручна віялка для зерна набувала особливої ​​популярності. Вона була оснащена барабанним вентилятором, що створює повітряний потік під час руху. Через нього проходило зерно, а лушпиння та пилюка потрапляли за межі механізму. Якщо у пшениці чи ячмені були важкі частки, вони залишалися на ситах. Під час очищення сільськогосподарська продукція не тільки відокремлювалася від непотрібних частинок, а й у неї знижувався відсоток вологості.  

Історія зернових віялок XX століття: автоматизація та електрифікація

У XX столітті в галузі зерноочисного обладнання стався справжній прорив. Сепаратори для віяння продуктів сільського господарства стали оснащуватися електричними двигунами та автоматичними системами управління, що значно підвищило їхню ефективність та продуктивність. Також почали активно застосовуватись інші технології, які допомагали швидко та точно визначити якість зерна та відрегулювати процес очищення. Завдяки розвитку технологій зернових віялок вдавалося отримати якісніше зерно без домішок та з мінімальним ушкодженням насіння.  

Сучасні технології в обробці зерна

У XXI столітті віялки для зерна стали частиною цифрової революції в сільському господарстві та зернопереробці. Розробляючи агрегати для очищення сільгосппродукції, виробники використовували інноваційні технології. У результаті їм вдалося постачати на ринок автоматизовані зернові віялки, які ефективно видаляють як дрібне, так і велике сміття, сторонні вкраплення, стружку, бруд та інші домішки. Подібні сепаратори можуть похвалитися високою швидкістю та ефективністю — вони є незамінними на будь-якому підприємстві. Використання зернових віялок у сучасному землеробстві – це:
  1. Надійність. У процесі віяння насіння не псується — його цілісність максимально зберігається.
  2. Простота застосування. Завдяки спеціальним програмам обладнання можна налаштувати під очищення пшениці, кукурудзи, бобових та іншої продукції.
  3. Мобільність. Зернові сепаратори не прив’язуються до одного місця. У разі потреби їх можна перевозити на інші підприємства.
Використання додаткових опцій дозволяє підвищити функціональність обладнання та швидкість віяння зернових. Віяння зерна в сільському господарстві сьогодні сильно відрізняється від очищення насіння в давнину. Протягом багатьох років цей процес удосконалювався. Спочатку це була ручна робота, потім найпростіші ручні конструкції, а сьогодні застосовуються високотехнологічні пристрої, які дають змогу за мінімальну кількість часу якісно очистити великі обсяги сільськогосподарської продукції.  

Ознайомитися детальніше з нашою зерноочисною продукцією

Плоско-решітні скальператори
Барабанний сепаратор для зерна
Віялки для зерна
Плоскорішетний скальператор ОСК-15 Зерноочисна машина РБС-150 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-15 Профі
Плоскорешетный скальператор ОСК-30 Зерноочисна машина РБС-200 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-3 Стандарт
Плоскорешетный скальператор ОСК-40 Зерноочисна машина РБС-230 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-30 Профі
Плоскорішетний скальператор ОСК-70 Зерноочисна машина РБС-40 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-40 Профі
©2020–2023, компанія «Агросепмаш». Усі права захищені