RU
UK
Меню

Майбутнє зернових віялок: перспективи та нові розробки

Сучасне зерноочисне обладнання значно спрощує роботу фермерських господарств. Основний результат, якого вдається досягти, – це отримання якісної сировини без домішок та будь-яких сторонніх включень. Крім того, це ще й економічно вигідно, адже здійснюється попереднє провітрювання, а отже, вологість падає і надалі витрати на сушіння виявляться нижче.

Інновації у виробництві: як удосконалюються зернові віялки

З урахуванням переваг, які мають віялки для зерна не стоїть питання про те, чи потрібні вони, чи ні. Сьогодні удосконалення цього напряму відбувається дуже стрімко та з’являються нові технології. Топові рішення, які існують на цей момент або будуть впроваджені в найближчому майбутньому, розглянемо далі.

Аеродинамічна сепарація

За цією технологією без перебільшення майбутнє зернових віялок. Подібна техніка застосовує принцип сепарації, що забезпечує максимально якісне очищення. Сильний повітряний потік забезпечує видалення домішок та забруднень із вихідної сировини. Залежно від функціоналу може здійснюватися також поділ на фракції за вагою, розміром та формою. В результаті вдається застосовувати її для різних типів зерна і при цьому мати однаково ефективний результат. Важлива перевага такого сучасного агрегату в тому, що можна регулювати багато налаштувань, а саме:
  • сила повітряного потоку;
  • розмір заслінок;
  • швидкість подачі суміші до камери.
Результат, однозначно, порадує – це не більше 1% сторонніх домішок, що є високим стандартом якості зерна. У цієї технології широкі перспективи розвитку і до цього є тенденції. Головні напрямки – це збільшення їх продуктивності, ефективності та екологічності.

Розумні віялки

Оцифрування дісталося також і процедури підготовки зерна. Різноманітні датчики – це дуже ефективний інструмент, який допомагає відстежувати:
  • температуру;
  • вологість;
  • рівень освітлення;
  • кількість зерна;
  • моменти пуску та зупинки процесу очищення.
При виявленні будь-яких відхилень оператори можуть на них швидко реагувати. Подібні інноваційні рішення гарантують не лише високу ефективність, а й енергоощадження, що у нинішніх умовах дуже важливо. Автоматизована діагностика та оптимізація функціонування обладнання має дуже відчутні економічні вигідні. Ви отримуєте значно якіснішу продукцію, але при цьому витрати на неї та на оплату робочої сили вдається знизити.

Інші технології та інновації

За прогнозами експертів сфери все більше застосовуватиметься автоматизація процесів, впроваджуватимуться найсучасніші технічні інновації. Це в результаті допоможе досягти високих результатів чистоти зернової продукції, що позитивно позначиться як на селекції, так і на виробництві продуктів із неї. Так суттєво додають продуктивність такі технології:
  • система оптичного сортування. Вона здатна виявляти та видаляти дефектні зерна, металеві домішки. Останній тип забруднень виявляється внаслідок застосування металодетекторів та впровадження технології магнітної сепарації;
  • датчики контролю ключових параметрів. Вони сигналізують про виявлення порушення заданих характеристик, швидка реакція оператора допомагає розв’язати проблему. Це своєю чергою запобігає псуванню великих обсягів сировини та правильне її висушування;
  • штучний інтелект та машинне навчання. Такі методики застосовуються для аналізу інформації про якість та стан зерна. Подібні роботизовані технології показали свою ефективність. Плюс з їхньою допомогою вдається проводити тонке налаштування обладнання в режимі реального часу.
Майбутнє автоматичних зернових віялок, яке вже реалізовано та активно використовується – це інфрачервоні сортувальники. З їхньою допомогою вдається проводити аналіз вмісту білків, жирів, води. На основі цього вдається виявити та видалити неякісні. Також застосовується ультразвукове обладнання виявлення непомітних візуально дефектів. Крім цього, у віялках вже функціонують автоматизовані системи відбору та зважування.

Ознайомитися детальніше з нашою зерноочисною продукцією

Плоско-решітні скальператори
Барабанний сепаратор для зерна
Віялки для зерна
Плоскорішетний скальператор ОСК-15 Зерноочисна машина РБС-150 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-15 Профі
Плоскорешетный скальператор ОСК-30 Зерноочисна машина РБС-200 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-3 Стандарт
Плоскорешетный скальператор ОСК-40 Зерноочисна машина РБС-230 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-30 Профі
Плоскорішетний скальператор ОСК-70 Зерноочисна машина РБС-40 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-40 Профі
©2020–2023, компанія «Агросепмаш». Усі права захищені