Огляд плоскорешітних скальператорів: особливості, технічні характеристики, принцип роботи
Плоскорешітні скальператори призначені для попереднього очищення зернових культур від домішок великих розмірів (каміння, грудки землі, необмолочені колоски, палички соняшника, уламки гілок тощо). Спеціалізовані машини цього типу можуть використовуватись як самостійне обладнання або входити до складу “ІСМ” установок як додатковий блок. Плоскорешітні скальператори представлені у широкому асортименті моделей, що дозволяє підібрати оптимальний варіант спецтехніки для зернозаготівельного підприємства з будь-якими виробничими потужностями: великий ЗАВ, елеватор, фермерське господарство.
Огляд високотехнологічного обладнання
Компанія «Агросепмаш» виробляє зерноочисні машини з застосуванням інноваційних технологій, унікальних запатентованих напрацювань, зносостійких деталей від провідних світових брендів. У портфоліо виробника представлено обладнання двох типів:- «ОСК». Це односитові продуктивні зерноочисні машини. Їхнє функціональне призначення — попереднє очищення зернового вороху, доставленого з поля. Особливо актуально застосовувати плоскорешітні скальператори для оброблення пізніх культур (кукурудза, соняшник), для яких проблема підвищеної вологості є однією з основних. Вона впливає на низьку плинність (матеріал погано сиплеться) та свердловість (наявність у міжзерновому просторі зернової маси повітря), а також активізує процеси самозігрівання сировини. Модельний ряд обладнання налічує 5 позицій, що дозволяє задовольняти потреби як дрібних фермерів, так і великих аграрних господарств. Компанія «Агросепмаш» виробляє скальператори «ОСК» з продуктивністю від 5 до 70 тонн продукції на годину. Базова комплектація зерноочисного обладнання не включає підрамник. Він замовляється та оплачується окремо;
- «ДСК». Це двоситові плоскорешітні скальператори, що використовуються для попереднього та первинного очищення зернового матеріалу від різних домішок. Модельний ряд включає два варіанти. Компанія «Агросепмаш» виробляє скальператори «ДСК» з продуктивністю від 20 і до 40 тонн продукції на годину. Базова комплектація машини включає підрамник, що дозволяє використовувати її як самостійну установку.
Особливості плоскорешітних скальператорів «Агросепмаш»
Зерноочисні машини комплектуються стійкими до зношування, надійними та довговічними деталями від відомих брендів, внаслідок чого техніка добре функціонує при будь-яких умовах, навіть за інтенсивної експлуатації. У період масштабної обробки врожаю немає потреби витрачати дорогоцінний час на ремонт обладнання. Особливості та переваги спецтехніки «Агросепмаш»:- Універсальність застосування. Плоскорешітна установка може використовуватися для очищення зернових матеріалів будь-яких культур: злакові, зернобобові, технічні, олійні, трав’яні. Машина підходить для оброблення пшениці, вівса, ячменю, жита, гороху, нуту, сочевиці, соняшнику, кукурудзи, ріпаку, льону та навіть зерен кави, насіння овочів.
- Ефективність роботи. Скальператор якісно відокремлює великі домішки від зернового матеріалу.
- Простота експлуатації. Для управління роботою очисної машини не потрібні специфічні навички. При цьому забезпечується швидкий перехід на інший тип культур.
- Надійність роботи. Насіння очисне обладнання відрізняється збільшеним експлуатаційним ресурсом, рідко виходить з ладу. Компанія «Агросепмаш» проводить гарантійне обслуговування спеціалізованої техніки. Щоб захистити двигун та забезпечити його безперебійну роботу, передбачено частотний перетворювач. Він захищає двигун від перепадів напруги, перегріву та інших позаштатних ситуацій.
- Недороге обслуговування. Зерноочисна установка оснащується економним двигуном, який споживає за годину мінімум електроресурсів. Для порівняння: модель «ОСК-5» витрачає всього 0,25 кВт/годину, «ОСК-15» – 0,37 кВт/годину, «ОСК-30» – 0,37 кВт/годину, «ОСК-40» – 0,37 кВт/год, «ОСК-70» – 0,55 кВт/год, «ДСК-20» – 0,55 кВт/год, «ДСК-40» – 0,55 кВт/год.
- Сумісність з іншим зерноочисним обладнанням. Це дозволяє фермеру створювати високотехнологічні комплекси. Плоскорешітний скальператор може працювати у тандемі з аеродинамічним сепаратором “ІСМ”. Такий комплекс доцільно застосовувати при першому очищенні сильно засміченого зернового вороху (при забрудненні вихідного матеріалу понад 5%).