RU
UK
Меню

Переваги та недоліки різних типів зернових віялок

Сьогодні дуже активно використовується зерноочисне обладнання, адже воно ефективно позбавляє сировину, зібрану з поля від всіх типів домішок. Основний принцип впливу – видування – це дає відмінний результат. Такі  сучасні агрегати відрізняються надійністю, довговічністю та зручністю використання. Їх можна підібрати як для великих, так і для дрібних господарств. Далі пропонуємо розібратися в основних перевагах та недоліках зерноочисного обладнання.

Вентиляційні сепараторні машини

Така віялка для очищення зерна має переваги:
  • легко відокремлює від зернової маси частинки пилу, легкі зерна та інші невеликі включення;
  • зерна розподіляються рівномірно по стінках повітряного каналу, тому навіть найдрібніші частинки будуть видалені;
  • відведення забруднень через вихідний отвір;
  • регулювання швидкості подачі повітряної маси.
Якщо говорити про недоліки, то знайти критичні буде складно. Єдиним мінусом можна вважати те, що з великими та відносно важкими включеннями такий агрегат не впорається.

Магнітний сепаратор

Розглядаючи переваги різних типів зернових віялок про це не можна не сказати. Основна його особливість у здатності очищати від металевих частинок. Наприклад, гайок, болтів, які як правило більші за пшеничне зерно. Вони притягуються до джерела магнітного поля. Після того як здійснено очищення від металевих елементів сировина надходить на вібраційну або транспортувальну стрічку. Такі зернові віялки для збирання врожаю розраховані також і на здійснення додаткових операцій таких як:
  • сортування за фракціями;
  • видалення зерен із дефектами.
Продуктивність і здатність уловлювати ті чи інші частинки залежить від використовуваного магніту. Так неодимовий притягує до себе всі металеві включення, незалежно від розміру. Але такий агрегат досить дорогий. Варіант з феритовим магнітом дешевший, проте він спрацьовує лише з відносно великими металевими включеннями. Мінусом такого агрегату можна назвати складність вибору відповідної сили магніту. Моделі ж із регульованим показником коштують досить дорого. Говорячи про магнітні сепаратори слід також порівняти їх види та конструкції та розібратися в їх особливостях. Так, барабанні містять магніт усередині камери, тому й поле, що притягує, створюється саме там. Пластинчасті мають такий робочий елемент, як плита, який розміщений по ходу зернової маси. Стрижневі – це конструкції на основі магнітних решіток.  Звертайте увагу, що ці агрегати мають різну продуктивність.

Плюси та мінуси інших типів зерноочисних агрегатів

Зрозуміти, яка зернова віялка краще і зробити правильний вибір не так легко. Адже вони відрізняються насамперед функціоналом. Крім згаданих вище популярних агрегатів, також є й інші. Отже, вібраційні сита. Вони потрібні для великих підприємств, де чистка проводиться у великих обсягах. Вони відокремлюють від зернової маси сторонні предмети, по суті відбувається просіювання шляхом вібрації. При цьому зерно прокидається вниз, а все сміття залишається на решітках, далі викидається у спеціальний канал. Наступна варіація – це каменевідбірна машина. Такий агрегат потрібен далеко не на всіх господарствах, а тільки на тих, де є ризик потрапляння в зерно різного роду мінеральних домішок. Наприклад, гальки, скла, піску великої фракції та інших. Подібні машини в тому числі можуть застосовуватися для калібрування та сортування. Ще один вид – це трієри. Таке обладнання забезпечує якісне очищення. Однак воно не може застосовуватися на старті, а лише після первинного відділення великих домішок та сміття. І в цьому його недолік. Оскільки ми розібралися які бувають зерноочисні агрегати, слід сказати, що на підприємствах часто-густо використовуються кілька типів обладнання різної конфігурації. Таким чином, вдається досягти високої якості сировини.

Ознайомитися детальніше з нашою зерноочисною продукцією

Плоско-решітні скальператори
Барабанний сепаратор для зерна
Віялки для зерна
Плоскорішетний скальператор ОСК-15 Зерноочисна машина РБС-150 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-15 Профі
Плоскорешетный скальператор ОСК-30 Зерноочисна машина РБС-200 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-3 Стандарт
Плоскорешетный скальператор ОСК-40 Зерноочисна машина РБС-230 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-30 Профі
Плоскорішетний скальператор ОСК-70 Зерноочисна машина РБС-40 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-40 Профі
©2020–2023, компанія «Агросепмаш». Усі права захищені