RU
UK
Меню

Переваги зерноочисного обладнання

Від збирання врожаю до продажу товарного зерна минає небагато часу, зате для цього періоду характерна досить велика кількість етапів підготовки. Річ у тому, що та суміш, яка надходить із комбайнів, не може йти до закупників, а особливо до кінцевих споживачів. Один із ключових етапів – це очищення. Для отримання якісного зерна використовується зерноочисне обладнання. Далі розберемося, у чому полягають переваги застосування різноманітних за функціоналом і призначенням блоків і машин.

Чому та від чого потрібно очищати

При збиранні врожаю зернових до бункера комбайна потрапляє не тільки сама культура, що вирощується, а й:

  • частинки ґрунту, у тому числі ті, що налипли безпосередньо на зерно;
  • дрібне каміння, скло та інші мінеральні складові, які в невеликій кількості є в ґрунті;
  • металева стружка, болти, гайки, шурупи (від комбайна, машин для перевезення);
  • бур’яни. Є одними з найнебезпечніших для якості зернової продукції. Якщо їх протягом 12 годин не видалити, то волога перейде на зерно, що надалі призведе до серйозних проблем.

Отримати необхідну, у тому числі за законодавчими актами, якість зернової продукції вдасться буквально за один прохід у правильно підібраній віялці для зерна.

Підвищення якості зерна

Будь-які сторонні частки в зерні сприяють погіршенню його якості. Крім того, таку продукцію практично неможливо продати за адекватною ціною. Ще одна проблема пов’язана з організацією зберігання.

Чистота – це головний показник якості. Включення добавок, зокрема бур’янів, органічних мас, суворо регламентується державними стандартами. Забруднене зерно не можна використовувати для посіву, виробництва борошна, кормів. Єдиний варіант, як його продати, – це суттєво знизити ціну, адже покупцеві доведеться надалі оплачувати очищення.

Нормалізація рівня вологості

Для насіння бур’янів характерний високий вміст вологи – приблизно 25–35%, що, власне, дає їм таку живучість, якій культурні рослини можуть лише позаздрити. Якщо не прибрати включення грубих домішок, вологість почне вирівнюватися за рахунок сухішого за своєю природою зерна. Це для нього буде згубним, адже запустяться процеси самозігрівання, що сприяє загниванню та в результаті – втраті врожаю.

Крім того, підвищена вологість може призвести до:

  • травмування сировини в процесі подальшого перероблення. Зволожене зерно легко пошкоджується, що робить його менш привабливим, а також впливає на ціну;
  • зростання вартості сушіння. Цей технологічний етап підготовки товарної продукції слідує за очищенням. Перевагою зерноочисних машин є те, що вони здатні завдяки провіюванню та іншим механічним процесам первинно знизити вологість. Так, щоб зменшити цей показник на 1%, потрібно 2–3 літри палива, що може обернутися великими витратами, якщо вологість виявиться вищою за норму;
  • зменшення здатності зернової маси переміщатися під дією сили тяжіння. Окремі бур’яни та дикорослі культури буквально склеюють зерно.

Від того, наскільки якісно буде видалено домішки, залежить термін зберігання продукції після сушіння. Якщо сторонніх включень багато, то волога розповсюджується нерівномірно, що зрештою призведе до загнивання.

Зниження ризику зараження насіннєвого матеріалу карантинними бур’янами

Перевагою зерноочисного обладнання є також здатність видалити карантинні бур’яни та насіння отруйних рослин. Це дуже важливі фактори, якщо заплановано реалізацію продукції як насіннєвого матеріалу. Знову ж таки, наявність таких включень знижує ціну. Крім того, якщо агрокомпанія придбає забруднене насіння та занесе карантинний бур’ян на свої поля, репутація продавця буде безнадійно зіпсована.

Калібрування

Виділення цілих ядер певного розміру дозволяє отримати зерна різного сорту. Отже, їхній продаж здійснюватиметься не за однаковою ціною. Зерноочисні машини здатні розділяти за фракціями, вагою та іншими параметрами – все залежить від оснащення агрегату та особливостей культури.

Ознайомитися детальніше з нашою зерноочисною продукцією

Плоско-решітні скальператори
Барабанний сепаратор для зерна
Віялки для зерна
Плоскорішетний скальператор ОСК-15 Зерноочисна машина РБС-150 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-15 Профі
Плоскорешетный скальператор ОСК-30 Зерноочисна машина РБС-200 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-3 Стандарт
Плоскорешетный скальператор ОСК-40 Зерноочисна машина РБС-230 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-30 Профі
Плоскорішетний скальператор ОСК-70 Зерноочисна машина РБС-40 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-40 Профі
©2020–2023, компанія «Агросепмаш». Усі права захищені