RU
UK
Меню

Порівняння продукції «Агросепмаш» із конкурентами

Аеродинамічні сепаратори зерна чи аеродинамічні віялки — це техніка, яка забезпечує сепарацію сільськогосподарських культур, розділяючи у повітряному потоці зерно на фракції за двома параметрами: вагою та парусністю.

Принцип дії та рівень якості обробленого зерна тут кардинально відрізняється від решітного сепаратора (про решітне ми розповімо в окремому розділі).

Як працює аеродинамічний сепаратор? Головна його особливість у тому, що завдяки повітряному способу очищення та калібрування зерна саме ці сепаратори здатні виділити насіння з найбільшим відсотком проростання.

Аграрій отримує можливість відбору насіння на посів зі схожістю понад 95%.

Така техніка також дозволяє розділити насіння за фракціями: на товарне, посадкове зерно, фуражне зерно та зернові відходи, відокремити сміття й каміння.

Аеродинамічні сепаратори є актуальними як для великих аграрних компаній, так і для невеликих господарств, де фермери самостійно обслуговують техніку.

Купуючи таку техніку, аграрій розраховує за її допомогою отримати чистий, здоровий насіннєвий матеріал. Однак нерідко виявляється, що сепаратор раптом нездатний розділити легке зерно та дрібнозернисте сміття (наприклад, відокремити амброзію) або погано очищає певні види культур. Внаслідок чого аграрій змушений працювати на тій машині, яку вже придбав, проганяючи зерно декілька разів, щоб досягти потрібного результату. Багатьом фермерам часто навіть нема з чим порівняти цей результат, особливо, якщо це їхня перша зерноочисна техніка. Вони розчаровані та помилково припускають, що так і має бути та всі аеродинамічні сепаратори не можуть дати високий ступінь очищення для різних культур.

Багато сепараторів дають несподівану, підвищену витрату електроенергії, на яку не розраховував фермер і не закладав цих коштів до бюджету. Або виявляється неможливим використовувати машину без потужного трансформатора, а отже, не можна проводити роботи безпосередньо у полі.

Тому перед покупкою аеродинамічних сепараторів потрібно дізнатися про основні особливості та відмінності конструкції машин від різних брендів. А бажано ще й протестувати їх у демонстраційному режимі на конкретній культурі.

На ринку аграрної техніки сьогодні представлені чотири основні виробники, які пропонують аеродинамічні сепаратори:
  • Агросепмаш;
  • Харківський завод зерноочисного обладнання (ХЗЗО);
  • Аеромех;
  • ALMA

Всі вони обіцяють надійність та сучасність своєї техніки, пропонують гарантійне обслуговування, а головне, заявляють можливість якісного очищення та калібрування практично всіх типів зерна й насіння. Однак усі ці компанії пропонують обладнання, що має суттєві відмінності, які важко виявити без попереднього використання техніки.

Відмінність №1. Потужність та енергоспоживання

                             

Виробники говорять про те, що вони збільшили пропускну здатність камери сепарації, поставивши потужніший двигун. Якщо на 15-тонній машині від Агросепмаш стоїть двигун 0,75 кВт, то у сепараторів від ХЗЗО, Аеромех та ALMA на 10-тонних машинах встановлено двигун від 0,75-4,3 кВт. Це важливо враховувати під час підключення техніки. І бути готовим до споживання машиною великої кількості електроенергії, а отже, і дорожчого процесу роботи. При цьому пропускна спроможність машин з потужнішими двигунами залишається не вищою, ніж у сепараторів Агросепмаш

Відмінність №2. Якість очищення

                             

Вона безпосередньо залежить від конструкції сепаратора.

Не кожен фермер має час і можливість розібратися, як у різних сепараторах відбувається створення повітряного потоку та які його характеристики, а серед них важливим є не лише потужність повітряного потоку, але і його рівномірність. Тут все просто: повітря з вентилятора виходить закручене, і якщо його не розпрямити, то до камери воно подається нерівномірно. Наприклад, у правому верхньому куті потік повітря буде меншим, а у лівому нижньому він буде більшим. Тож і сепарація зерна буде нерівномірною та, відповідно, зерно буде гірше очищене, це своєю чергою призводить до того, що процес доводиться повторювати декілька разів, проганяючи зерно через машину знову та знову.

Заводи ХЗЗО, Аеромех, ALMA поки що не пропонують ефективного рішення для виправлення ситуації з турбулентністю повітря, що нагнітається вентилятором

Покупці Агросепмаш мають можливість використовувати унікальний нагнітач повітряного потоку з технологією SteadyStream. Суть технології SteadyStream — отримання рівномірного повітряного потоку по всій поверхні камери сепарації. З цією технологією аеродинамічні сепаратори «АГРОСЕПМАШ» серії Профі є значно менш енерговитратними, а головне набагато якісніше проводять очищення. Адже, ступінь та якість даного процесу безпосередньо залежить від рівномірності повітряного потоку у камері сепарації. На цю унікальну розробку нагнітача повітряного потоку компанія Агросепмаш отримала патент на винахід в Україні та підтвердила його патентом у США, пройшовши сувору перевірку за такими критеріями патентоздатності: винахідницький рівень, новизна, промислова та енергоефективність.

Ще одна конструкторська особливість аеродинамічних сепараторів — регулювання захоплення фракцій. Агросепмаш встановлює прапорці, розміщені всередині камери сепарації, так, щоб вони могли за необхідності закривати якусь з фракцій. Це дає можливість регулювати подачу матеріалу, що очищається, у різні фракції. Якщо фермер бачить, наприклад, що з першої фракції, найважчої, каміння потрапляє у товарну до зерна, то може зрушити прапорець праворуч, створивши бар’єр для каміння. І навіть якщо камінь передуває, то він вдаряється у прапорець і знову потрапляє до першої фракції, де йому й місце. Зерно ж легко перелітає через такий прапорець.

Відмінність №3. Правдивість заявленої технічної інформації

Ряд конкурентів заявляють завищену продуктивність своєї техніки, наприклад, 10 тонні машини мають фактичну продуктивність близько 5-7 тонн, що нескладно перевірити на практиці. Нерідко пропускна спроможність цих машин значно менше заявленої

Відмінність № 4. Модернізація та розвиток

                             

Окрім аеродинамічних сепараторів, модельний ряд Агросепмаш доповнений барабанними сепараторами та плоско-решітними скальператорами.

Aеромех, ХЗЗО спеціалізуються лише на аеродинамічних машинах. Можна було б припустити виведення на новий рівень технології, за такого глибокого занурення виробників у тему. Але ж це насправді не так.

Ось, наприклад, покупці зіткнулися з тим, що машини конкурентів не справляються з великим сміттям (не обмолочений колосок, солома, паличка соняшнику), отже, це сміття потрапляє до другої-третьої фракції, в якій фермер очікує отримати очищену гарну сировину.

Аеродинамічні сепаратори Агросепмаш ІСМ можуть додатково комплектуватися такими опціями, як:

  • плоско-решітний скальператор (модуль Агросепмаш «ОСК»). Основне завдання даного модуля — відокремлення великого сміття від загальної маси сировини;
  • повітроочисний комплекс (модуль Агросепмаш «ВОК»). Він забезпечує очищення повітряного потоку від пилу і сміття та дає змогу використовувати аеродинамічний сепаратор у закритих приміщеннях.

Відмінність № 5. Доступність тест-драйву, перевірка якості очищення перед покупкою

Сьогодні багато фермерів працюють на застарілому обладнанні, результатами роботи якого вони не задоволені. Надто потужний двигун, що додає перевитрату енергії та необхідність проганяти зерно два чи три рази для кращої сепарації, неможливість відокремити велике сміття — ось найчастіші проблеми, які з’являються у аграріїв навіть після придбання нової техніки. Як наслідок, багато хто з них вважає, що інших машин просто не існує в Україні та необхідно пристосовуватися до наявних.

Однак, якщо виробник дає можливість заздалегідь познайомитися з машиною, побачити її у роботі, оцінити результати сепарації різних культур, це необхідно зробити. Агросепмаш у такому випадку пропонує три варіанти: потенційний клієнт може відправити зразок сировини, на виробництві фахівці очистять його, знімуть відео цього процесу для клієнта, а також надішлють назад матеріал пофракційно, для того, щоб клієнт зміг переконатися в якості очищення. Другий варіант — компанія запрошує аграрія до себе на виробництво. Замовник може на місці провести тестову сепарацію культур, які він привіз із собою та з якою не впоралося його власне обладнання. Третій варіант, запропонований Агросепмашом, зручний тим, що можна безпосередньо звернутися до фермерів, які вже купили та використовують техніку компанії. Запитати про результати роботи й отримати реальні відгуки про продукцію цього заводу, і навіть під’їхати та подивитися як це працює.

©2020–2023, компанія «Агросепмаш». Усі права захищені