RU
UK
Меню

Правила безпеки при роботі із зерноочисним обладнанням

Для очищення та сортування посівного матеріалу за розмірами, шорсткістю, аеродинамічними та іншими властивостями використовують спеціальне обладнання. Зерноочисні машини допоможуть позбутися дрібних включень на кшталт пилу, пилку, лушпиння, подрібненого зерна.

Щоб аеродинамічні сепаратори точно та правильно виконували поставлені перед ними завдання, необхідно знати правила роботи з ними. Не кожен співробітник допускається до машини – тих, хто контролює її функціонування, називають обійниками. Віялка для зерна може стати причиною травми, якщо поводитися з нею неправильно.

 

 

Загальні вимоги до безпеки

До роботи з обладнанням зерноочисного відділення допускаються лише чоловіки та жінки віком від 18 років. Попередньо вони повинні пройти медичну комісію, інструктаж пожежної безпеки та ОП, відповідне навчання за професією на комбінаті. Заходи безпеки на зерноочисних установках також вимагають перед допуском пройти стажування під керівництвом досвідченого майстра.

Працівник повинен суворо дотримуватися внутрішнього розпорядку підприємства, приходити працювати повністю тверезим. Курити дозволяється лише у спеціально відведених для цього місцях, поза виробничими будівлями. Необхідно також дотримуватися загальних запобіжних заходів при користуванні ліфтом, сходами.

Правила безпеки при роботі із зерноочищенням необхідно дотримуватися, враховуючи основні чинники ризику:

  • висока напруга електроструму;
  • деталі, що обертаються;
  • вібрації та статичну електрику;
  • погане освітлення робочого місця;
  • підвищена запиленість та шум;
  • ризик пожежі чи вибуху.

Спеціалісту обов’язково надають спецодяг та засоби індивідуального захисту. У нього мають бути бавовняний костюм, шолом, ватяна куртка і рукавиці. У робочому приміщенні співробітник знаходиться також у шкіряних черевиках та навушниках, що захищають від сильного шуму. Важливо попередньо пройти навчання з безпеки на зерноочисному устаткуванні.

Які заходи вживають перед початком роботи

Перш ніж розпочинати виконання обов’язків, працівник одягає спецодяг і ретельно заправляє його, щоб не було частин, що звисають. Волосся прибирають під головний убір, взуття носять вільне і без підборів. Рекомендації щодо безпечної експлуатації зерноочисних машин включають ознайомлення з результатами попередньої зміни.

Попередньо спеціаліст повинен переконатися, що у машини раніше не було помічено технічних несправностей, перевірити справність інструментів, освітлення, прибрати зайві предмети та звільнити проходи. Перед запуском слід звернути увагу на стан:

  • електродвигунів та підшипників;
  • огорож;
  • приводів;
  • сигналізації, електроапаратури;
  • засобів заземлення.

Запобігання аваріям на зерноочищенні передбачає також попередню перевірку всіх механізмів та агрегатів на справність. При виявленні будь-яких несправностей працівник повинен повідомити майстра і далі діяти за його вказівками. Велике значення має і дотримання санітарних вимог на робочому місці.

 

 

Вимоги та заборони під час процесу

Функціонування зерноочисного обладнання суворо та постійно контролюється спеціалістом. Машина не повинна стукати, також важливо, щоб зерно поступово поступало і виходило з неї. До обов’язків робітника входить і забезпечення герметичності люків, з’єднань, контроль натягу приводного ременя та температури підшипників (вона не повинна бути вищою за 60 градусів).

Захист від травм під час використання зерноочищення передбачає заборону на:

  • зняття огорож під час роботи приводу, запуск машини за відсутності огорож;
  • ремонт обладнання під час функціонування;
  • очищення робочих органів машини до повної зупинки;
  • надягання приводних ременів, коли електродвигун запущений;
  • обертання крильчатки шлюзового затвора за лопаті.

Не можна ставати ногами на машину, коли вона працює. Щоб уникнути пожеж у приміщенні з обладнанням, обов’язкова наявність магнітного захисту, датчиків підпору, реле контролю швидкості. Магніти чистять мінімум раз на зміну, дані щодо кількості та характеру домішок вказують у журналі.

Для безпеки оператора під час обслуговування зерноочисних пристроїв на всіх частинах, що обертаються, встановлюють огородження. Змащувати та регулювати механізми, чистити обладнання від зерна можна лише після повного відключення. Попередньо необхідно повісити запобіжну табличку. Запускає агрегати та займається ремонтом тільки механік.

Регулярні перевірки безпеки на зерноочищенні із суворим дотриманням усіх правил дозволять уникнути травм та аварій. Перед роботою з обладнанням  спеціаліст обов’язково проходить інструктаж щодо надання першої допомоги.

Ознайомитися детальніше з нашою зерноочисною продукцією

Плоско-решітні скальператори
Барабанний сепаратор для зерна
Віялки для зерна
Плоскорішетний скальператор ОСК-15 Зерноочисна машина РБС-150 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-15 Профі
Плоскорешетный скальператор ОСК-30 Зерноочисна машина РБС-200 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-3 Стандарт
Плоскорешетный скальператор ОСК-40 Зерноочисна машина РБС-230 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-30 Профі
Плоскорішетний скальператор ОСК-70 Зерноочисна машина РБС-40 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-40 Профі
©2020–2023, компанія «Агросепмаш». Усі права захищені