RU
UK
Меню

Принцип роботи аеродинамічних сепараторів

Як працює аеродинамічний сепаратор і для яких цілей використовується

Аеродинамічний сепаратор зерна є багатофункціональним обладнанням або, іншими словами, віялкою, призначеною для сепарування сільськогосподарських культур. Машина здатна розділяти зернову масу на фракції за двома основними параметрами: вагою та парусністю. Аеродинамічний сепаратор складає базу сучасного ЗАВ-комплексу та забезпечує ефективну роботу зернозаготівельного підприємства.

Технічні особливості зерноочисного обладнання

Аеродинамічний сепаратор — високопродуктивна установка, в конструкції якої розрізняють:

 • базовий модуль;

 • двигун;

 • бункер-живильник (приймальний);

 • вібролоток;

 • камеру сепарації;

 • нагнітальний пристрій;

 • поворотні заслінки з фіксуючим механізмом;

 • блок аспірації;

 • циклон;

 • збірники основних фракцій;

 • відсік для відходів;

 • збірки проміжних фракцій.

Компанія «Агросепмаш» виробляє аеродинамічні сепаратори відповідно до вимог міжнародних стандартів якості, із застосуванням інноваційних технологій та комплектуючих від світових лідерів. Зерноочисне обладнання відрізняється високою здатністю навантаження, призначене для складних умов експлуатації. У сепараторах Агросепмаш серії Профі реалізовано технологію EcoStream. Внаслідок цієї конструктивної особливості забезпечується рівномірний розподіл повітряних потоків по всій поверхні камери сепарації. В результаті зернова маса рівномірно та ефективно очищається від домішок різного розміру та виду. На цю технологію компанія "Агросепмаш" отримала патент у США та Україні. Новація пройшла найсуворішу перевірку за такими критеріями, як промислова застосовність, енергоефективність, винахідливий рівень, новизна.

Додаткова конструкторська особливість зерноочисного обладнання – регулювання захоплення фракцій. Машина всередині камери сепарації комплектується спеціальними заслінками з фіксуючим пристроєм. За потреби з їх допомогою перекривається доступ до будь-якої фракції. Наприклад, якщо аграрій бачить, що з першої, найважчої частини, камінці потрапляють у товарну, він може трохи зрушити прапорець праворуч. Таким способом створюється бар'єр для домішок. І навіть якщо камінчик передує, то він ударяється у заслінку і повертається до першої фракції, де йому й місце. При цьому зерно без особливих труднощів перелітає через таку заслінку.

Ще одна особливість аеродинамічних сепараторів «Агросепмаш» завдяки технології EcoStream — комплектація машин менш потужними двигунами, що забезпечує низьке енергоспоживання. Наприклад, 15-тонна машина комплектується високопродуктивним силовим агрегатом, який споживає за годину 0,75 кВт. Коштом цієї особливості забезпечується економічність виробничого процесу, що позитивно впливає на витрати підприємства.

Функціональні особливості аеродинамічного сепаратора

Зерноочисна машина призначена для попереднього, первинного та вторинного очищення зернових культур, а також відбору посівного матеріалу. Вона не прив'язує аграрія до типу вихідного матеріалу. Це позбавляє його необхідності купувати кілька установок, якщо підприємство спеціалізується на вирощуванні двох і більше типів сільськогосподарських культур.

Аеродинамічний сепаратор ефективно переробляє насіння злакових, зернобобових, кормових, трав'яних та олійних рослин. При цьому машина здатна очищати високовологий і сильно засмічений матеріал від різних домішок: зернових (пошкоджене комахами, травмоване в ході збирання, щупле, недорозвинене, зерно, що проросло, а також насіння дикорослих і карантинних трав), органічних (залишки шкідників, соломи, листя), мінеральних (камені, грудки землі, пісок) включень.

Аеродинамічний сепаратор спроєктований за модульним принципом. Якщо виникає необхідність розширення його функціональності, машина може комплектуватися додатковим обладнанням:

 • уловлювач легкої фракції. Пристрій встановлюється на виході машини. Його завдання — уловлювати легке сміття з робочого повітряного потоку;

 • повітроочисним комплексом. Завдання системи аспірації — очищення робочих повітряних потоків. Внаслідок зниження концентрації шкідливих речовин зменшується негативний вплив на організм обслуговуючого персоналу та забезпечується стабільна робота зерноочисної машини. Залежно від продуктивності розрізняють системи аспірації, здатні переробляти від 2700 до 7500 кубічних метрів повітря;

 • плоскорешітним скальператором. Обладнання призначене для проведення попереднього очищення зернового вороху від грубих домішок, які негативно впливають на клас якості матеріалу. Розрізняють одноносні та двоситові моделі. Застосування плоскорешітного скальператора дозволяє аеродинамічній віялці виконувати повноцінне первинне очищення зерна за один прохід. Продуктивність установки в залежності від моделі становить до 70 т/год.

Аеродинамічний сепаратор відрізняється простотою налаштування. Шляхом цього забезпечується швидкий перехід із різних культур.

Особливості функціонування зерноочисного обладнання

 

Принцип работы установки достаточно прост. Зерновая масса подается в бункер-приемник и равномерно распределяется по его ширине под собственным весом. Затем материал поступает в камеру сепарации. Под действием воздушного потока, который создается мощным вентилятором, частицы очищаемого сырья меняют траекторию свободного падения. Например, плотное зерно будет лететь в нижней части воздушного потока, а семена с наименьшим весом — в верхней. Машина обеспечивает деление исходного материала на следующие фракции:

 • качественное зерно, отличающееся наибольшей продуктивностью, биологической ценностью и всхожестью (более 95%);
 • товарная продукция, назначение которой — производство крупы, муки и т. д.;
 • фуражное зерно, используемое в качестве корма для животных;
 • зерновые отходы (бракованные семена, аспирационная пыль и др.).

Каждая фракция настраивается в зависимости от индивидуальных потребностей предприятия.

Принцип роботи установки досить простий. Зернова маса подається в бункер-приймач і рівномірно розподіляється за його шириною під власною вагою. Потім матеріал надходить у камеру сепарації. Під дією повітряного потоку, який створюється потужним вентилятором, частинки сировини, що очищається, змінюють траєкторію вільного падіння. Наприклад, щільне зерно летітиме в нижній частині повітряного потоку, а насіння з найменшою вагою – у верхній. Машина забезпечує розподіл вихідного матеріалу на такі фракції:

 • якісне зерно, що відрізняється найбільшою продуктивністю, біологічною цінністю та схожістю (понад 95%);

 • товарна продукція, призначення якої — виробництво крупи, борошна тощо;

 • фуражне зерно, що використовується як корм для тварин;

 • зернові відходи (браковане насіння, аспіраційний пил та ін.).

Кожна фракція налаштовується залежно від індивідуальних потреб підприємства.

Застосування зерноочисного обладнання для перероблення зернової маси дозволяє підвищити її якісні характеристики:

 • нормалізувати рівень вологості. Річ у тому, що насіння дикорослих рослин містить на 25-35% вологи більше, ніж зерно сільськогосподарських культур. Саме тому своєчасне очищення вороху є першорядним завданням для фермера. Сміттєві домішки швидко віддають свою вологу зерновому матеріалу, внаслідок чого підвищується його вологість. А це негативно позначається на якості сировини — вона більш схильна до процесів самозігрівання і загнивання. До того ж щоб зняти 1% вологи з 1 тонни матеріалу, у середньому витрачається 2–3 л паливної суміші. Крім того, зерноочисна машина, звільняючи продукцію від сторонніх включень, готує її до сушіння. Адже наявність у складі сировини бур'янів різного розміру і виду призводить до нерівномірного розподілу повітря по шару зерна в сушильній камері. Через це сушіння матеріалу здійснюється нерівномірно;

 • покращити сипкість зернової маси. Насіння деяких дикорослих рослин, наприклад, лободи та редьки дикої, затискається у зовнішній оболонці вівса. Внаслідок цього вони склеюють збіжжя так, що воно взагалі перестає сипатися;

 • зменшити біологічну активність матеріалу. Сміттєві домішки включають різні патогенні організми. Бактерії активно розмножуються, стимулюючи процеси загнивання продукції;

 • збільшити термін придатності матеріалу. Зернова маса, очищена від бур'янів і звільнена від бактерій, характеризується стабільністю якості та зберігання. Було також проведено дослідження інфікованості збудниками хвороб, результати яких показали, що у найкращих фракцій її вдається зменшити на 90%.

Аеродинамічний сепаратор дозволяє аграрію отримати продукцію, клас якості якої відповідає вимогам державного стандарту.

Критерії вибору зерноочисного обладнання

Перш ніж замовити аеродинамічну віялку, необхідно звернути увагу на її технічні характеристики, які визначають експлуатаційні властивості обладнання:

 • продуктивність. Компанія «Агросепмаш» виробляє машини «ІСМ» двох серій: «Профі» та «Стандарт». При первинному очищенні перші можуть переробляти від 5 до 100 тонн зернової маси за годину (залежно від моделі). А сепаратори «ІСМ» серії «Стандарт» використовуються на невеликих підприємствах. Їхня продуктивність — перероблення від 3 до 10 тонн продукції на годину;

 • калібрування. Сепаратори серії "Профі" за годину здатні розподілити за фізіологічними характеристиками від 2,5 до 50 тонн зернової маси. Обладнання "Стандарт" сепарує від 1,5 до 5 тонн продукції на годину;

 • клас енергоспоживання. Обладнання "Агросепмаш" оснащується економними двигунами. Сепаратор, який переробляє до 100 тонн продукції, за годину споживає до 3,3 кВт;

 • габарити конструкції. Мають значення довжина, ширина та висота обладнання.

При виборі зерноочисної машини необхідно орієнтуватися на умови експлуатації, обсяг зерна, що переробляється підприємством, необхідний ступінь очищення матеріалу і точність сортування продукції.

Ключові переваги аеродинамічного сепаратора "Агросепмаш"

Зерноочисне обладнання може комплектуватись додатковими модулями, шляхом чого значно розширюється його функціональність. При цьому сепаратор допустимо використовувати як у стаціонарних, так і нестаціонарних умовах, як у відкритих, так і в закритих приміщеннях (за умови застосування системи аспірації).

Серед переваг зерноочисного обладнання від бренду "Агросепмаш" перераховують:

 • надійність роботи. Сепаратор комплектується якісними деталями, що знижує ризик виникнення аварійних ситуацій та зупинення виробництва;

 • простоту обслуговування та експлуатації. У конструкції відсутні змінні деталі та точки мастила, внаслідок чого забезпечується довговічність роботи обладнання;

 • високу ефективність та рівномірність очищення матеріалу за один прохід. При цьому установка не травмує зерно в процесі перероблення, добре відокремлює велике та дрібне сміття від продукції, незалежно від її рівня вологості та забрудненості;

 • економічність. Низьке енергоспоживання двигуна дозволяє суттєво економити на електроенергії.

Компанія "Агросепмаш" надає можливість фермерам оцінити якість роботи зерноочисної установки. Аграрій може відвідати виробництво та на місці провести сепарацію культур, які він привіз із собою та з якою не впоралася його машина.

Аеродинамічні сепаратори мають гарантію від виробника та сертифікат якості.

Ознайомитися детальніше з нашою зерноочисною продукцією

Плоско-решітні скальператори
Барабанний сепаратор для зерна
Віялки для зерна
Аеродинамічний сепаратор
Плоскорішетний скальператор ОСК-15 Зерноочисна машина РБС-150 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-15 Профі Аеродинамічний сепаратор ІСМ-60 Профі
Плоскорешетный скальператор ОСК-30 Зерноочисна машина РБС-200 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-3 Стандарт Аеродинамічний сепаратор ІСМ-5 Профі + ОСК
Плоскорешетный скальператор ОСК-40 Зерноочисна машина РБС-230 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-30 Профі
Плоскорішетний скальператор ОСК-70 Зерноочисна машина РБС-40 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-40 Профі
©2020–2023, компанія «Агросепмаш». Усі права захищені