RU
UK
Меню

Принципи роботи зерноочисних машин

Зерноочисна машина – один із видів обладнання, що використовується в сільськогосподарській та агропромисловій галузях. Основна її функція – підготувати зібраний урожай, що надійшов із поля, до подальшого перероблення та/або реалізації. При цьому зерноочисне обладнання виконує не тільки очищення зерна, але і його сортування, розподіл за кольором, формою, розміром.

Принцип роботи зернової віялки

В основі роботи зерноочисних машин – аеродинамічні властивості сировини. Існують різні способи обробки з застосуванням розглянутої техніки. Основні з них:

  • очищення за допомогою потоку повітря. У камері виконується розподіл зернової маси на фракції, виділяються домішки. Суть такого процесу – позбутися відходів;
  • розподіл за розмірами. Для цього в машині передбачені пристрої у вигляді решіток з отворами різного розміру. Насіння просіюється, і на кожному піддоні залишається певна фракція – від найбільшої до найдрібнішої;
  • розподіл за довжиною. В окремих агрегатах є така опція. Це здійснюється в трієрі. Суть роботи схожа на те, як виконується сортування в решітках, але тут отвори мають вигляд циліндрів. Стандартні фракції просіваються, а довші відходять.

Ще один варіант, у якому не використовуються решітки, – це аеродинамічне очищення. Застосовуються агрегати для видалення домішок. Принцип роботи зерноочисного обладнання такого типу полягає в тому, що сортування насіння здійснюється на основі їх питомої ваги. Аеродинамічне обладнання підходить для різних типів зерна, у тому числі дрібнонасіннєвого.

Ще один тип пристроїв зерноочисних машин – барабанні. Принцип дії полягає в наступному: суміш рівномірним потоком надходить в аспіраційну камеру, туди подається повітря під тиском. Внаслідок цього здійснюється відділення пилу та інших легких домішок, сміття потрапляє до спеціального бункера, з якого надалі видаляється. Вже очищене зерно надходить у барабан, розташований під кутом, що забезпечує переміщення сировини самопливом. Калібрування відбувається на цьому ж етапі, адже тут присутні сита чи решета. Під час проходження по барабану виконується сортування за розміром та формою.

Важливість застосування зерноочисних машин у сільському господарстві

Віялка для зерна – дуже важливий агрегат у сільському господарстві. Таке обладнання дозволяє одержувати високоякісний товарний продукт. У процесі очищення видаляються не тільки частинки рослин, некондиційна сировина, наприклад бите зерно, а й інші домішки, яких не повинно бути в якісному продукті, а саме:

  • пластик – він є скрізь, і в зерно також може потрапити;
  • маленькі камені, які можуть утримуватися в ґрунті;
  • частинки ґрунту;
  • металеві включення – іноді потрапляють навіть дрібні деталі комбайна;
  • залишки комах-шкідників та насіння дикорослих трав, у тому числі карантинних та отруйних.

Саме для того, щоб отримати з суміші, що надходить з поля, товарне зерно, і необхідна спеціальна очисна машина.

Крім того, очищення забезпечує ефективніше зберігання продуктів перероблення. Ще одне завдання, з яким справляється зерноочисна машина, – це зменшення вологості. Звичайно, надалі додаткове сушіння потрібне, проте в результаті проходження повітряних потоків певного відсотка вологи вдається позбутися. Насамперед це дозволяє уникнути ризику загнивання, пошкоджень при подальшій обробці, збільшення витрат на сушіння.

Саме якісна продукція формує позитивну репутацію агрокомпанії. Крім того, кількість включень сторонніх домішок контролюється державою, що відображається в законах. Тому, якщо компанія хоче продати своє зерно, воно обов’язково має пройти всі етапи очищення.

Ознайомитися детальніше з нашою зерноочисною продукцією

Плоско-решітні скальператори
Барабанний сепаратор для зерна
Віялки для зерна
Плоскорішетний скальператор ОСК-15 Зерноочисна машина РБС-150 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-15 Профі
Плоскорешетный скальператор ОСК-30 Зерноочисна машина РБС-200 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-3 Стандарт
Плоскорешетный скальператор ОСК-40 Зерноочисна машина РБС-230 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-30 Профі
Плоскорішетний скальператор ОСК-70 Зерноочисна машина РБС-40 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-40 Профі
©2020–2023, компанія «Агросепмаш». Усі права захищені