RU
UK
Меню

Що таке карбонове землеробство

Як підприємства, так і цілі країни сьогодні змагаються між собою у розробці та застосуванні технологій зменшення викидів СО2. Кожен хоче першим досягти вуглецевої нейтральності. Карбонове землеробство є особливим способом ведення аграрного бізнесу. Має на увазі виловлювання та захоплення рослинами органічного вуглецю з атмосфери з його утриманням та збереженням у ґрунті.

Процес зменшення викидів СО2 називається декарбонізацією. Домогтися зниження забруднення довкілля можна двома шляхами. Перший складніший, заснований безпосередньо на зменшенні викидів. Але світова промисловість поки що не готова до такого кроку, адже для цього її потрібно кардинально змінити та практично повністю перебудувати. Настільки модернізувати виробництво поки що неможливо.

Простішим і набагато реальнішим є створення екологічних проєктів для поглинання парникових газів. Їх уловлювання можливе трьома способами:

  • фізико-хімічний. Реалізується шляхом застосування різних сорбентів та фільтрів, щоб накопичувати вуглець. Їх встановлюють та використовують на підприємствах. Надалі фільтри утилізують;
  • геологічний. Згідно з цією методикою, вуглекислий газ закачують у порожнину землі та консервують там;
  • біологічний. Такий спосіб передбачає зв’язування вуглецю шляхом життєдіяльності організмів. Наприклад, за допомогою бактерій чи водоростей. Так, картопля здатна перетворити СО2 на крохмаль. Цукровий буряк, своєю чергою, перетворює його на цукор.

Карбонове землеробство засноване на консервації вуглецю. Ця технологія відноситься до біологічної.

 

 

Як це працює і впливає на врожай

У перспективі компанії, що вдаються до цієї методики, зможуть будувати вигідний бізнес шляхом продажу карбонових кредитів корпораціям, які бажають зменшити ступінь викидів шкідливих речовин. Розробники технології стверджують, що це найрезультативніший спосіб знизити негативний вплив парникового ефекту. Останній – одна з основних причин глобального потепління та зміни клімату на планеті.

Парниковий ефект утворюється через надлишок вуглекислого газу. Його виділяється настільки багато, що рослини та океани не справляються з адсорбцією такої величезної кількості. Шкідливі речовини піднімаються, створюючи свого роду покривало, що збирає тепло, що виділяється сонцем. Тому погода на планеті постійно змінюється, з кожним роком стає дедалі спекотніше.

Якщо нічого не робити, ситуація стане критичною. Зниження врожайності спричинить незворотне підвищення цін на продовольчі товари. Збіднення ґрунту стане наслідком того, що у продуктах буде дуже мало поживних речовин. Багато країн третього світу вже відчувають у собі наслідки глобального потепління. Карбонове землеробство – прогресивна технологія захисту навколишнього середовища.

Як підвищуються показники врожайності

Розробники стверджують, що за допомогою сільського господарства, що базується на консервації вуглецю, вдасться відновити природний баланс останнього на планеті. Завдяки цьому ґрунт стане стійкішим до посухи та загалом підвищиться продуктивність агропромислового комплексу. Технологія по суті та реалізації проста, складається з кількох аспектів:

  • зайвий вуглець видаляється з навколишнього середовища;
  • речовина накопичується та зберігається у ґрунті, збагачує його поживними речовинами, сприяє кращому зростанню культур;
  • у сільському господарстві вдаються до мінімальної обробки ґрунту. Цей метод називають ще методикою No till;
  • для секвестрації вуглецю застосовують мульчування, компостування, використовують покривні рослини.

Так, карбонове землеробство передбачає, що вуглець необхідно використовувати з користю. Перебуваючи в землі, він дає винятково позитивний ефект, і, лише потрапляючи в атмосферу, стає шкідливим. Так, загальний ефект виходить подвійним. По-перше, немає забруднення навколишнього середовища, а по-друге, покращуються характеристики ґрунту для нормального розвитку та зростання зелених насаджень.

Як це реалізувати

Поки що методика не так добре відома у всьому світі. Потенціал карбонового землеробства незрозумілий. Немає можливості точно визначити, чи справді такий агробізнес врятує від глобального потепління, зміни клімату та катастрофічної ситуації із продовольством у майбутньому. Напевно можна виділити лише такі переваги:

  • ​​покращення властивостей ґрунту;
  • підвищення врожайності;
  • очищення повітря від надлишку вуглецю.

Технологія працюватиме, якщо її правильно організувати. Для цього потрібна сукупність ряду факторів. По-перше, держава має бути зацікавлена ​​у впровадженні такого способу ведення сільського господарства. По-друге, знадобиться надійна та ґрунтовна фінансова підтримка. По-третє, необхідно укласти партнерство з екологічними та іншими організаціями.

 

 

Де застосовується

Карбонове землеробство розробили в США. Тут вчені вирішили отримати користь від надлишку вуглецю, збираючи його у ґрунті і таким чином підвищуючи його родючість. Американські дослідники також провели випробування щодо зв’язування у ґрунті органічної форми вуглецю. Згідно з результатами, запровадити технологію найкраще на «кукурудзяному поясі».

Ця зона має ґрунт з оптимальними характеристиками, там завжди рясні опади та м’який, сприятливий клімат. Карбонове землеробство добре використовувати і в південних регіонах. Важливо, щоб у місцевості, де впроваджують технологію, було багато опадів, а рослини проходили тривалий період вегетації. У США серйозно зацікавлені у розвитку ідеї. Дослідники визначили кілька десятків способів, що дозволяють зберегти вуглець у ґрунті.

Що таке карбонова ферма

Так називається певна ділянка, на яку оформлені документи, де вказано обсяг поглинання СО2. Карбонові ферми є в США та Австралії. У Мінсільгоспі Сполучених штатів навіть створили інструмент управління земельними наділами на підставі вуглецевого сліду. Це спеціальний софт під назвою COMET-Farm. Дає можливість вибрати та продумати найзручніший та найпростіший спосіб розвитку сільського господарства згідно з технологією. Можна розпочинати відкриття карбонових полігонів.

ЄС планує запровадити коригуючі вуглецеві механізми на кордоні. Це означає, що при ввезенні на територію держав Євросоюзу товарів, що виділяють багато СО2, доведеться сплатити збір. Тому державам, які бажають вільно і без проблем вести міжнародну торгівлю, необхідно вживати заходів щодо зниження викидів парникових газів. Кліматична повістка зараз у пріоритеті найбільш економічно розвинених країн світу.

 

Ознайомитися детальніше з нашою зерноочисною продукцією

Плоско-решітні скальператори
Барабанний сепаратор для зерна
Віялки для зерна
Плоскорішетний скальператор ОСК-15 Зерноочисна машина РБС-150 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-15 Профі
Плоскорешетный скальператор ОСК-30 Зерноочисна машина РБС-200 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-3 Стандарт
Плоскорешетный скальператор ОСК-40 Зерноочисна машина РБС-230 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-30 Профі
Плоскорішетний скальператор ОСК-70 Зерноочисна машина РБС-40 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-40 Профі
©2020–2023, компанія «Агросепмаш». Усі права захищені