RU
UK
Меню

Технічне обслуговування зерноочисних машин

Зерноочисне обладнання, як і будь-яка техніка, потребує щомісячного та післясезонного обслуговування, яке проводиться механіком. Від того, наскільки якісно виконуватимуться перевірка та регулювання зерноочищення, залежать надійність роботи обладнання, термін його служби та якість продукції, що очищається.

Щомісячний огляд проводиться між змінами. Віялка для зерна та система подачі палива очищаються від бруду, пилу та інших частинок. Механік стежить, чи добре затягнуті болти, чи немає проблем із шатунами або підшипниками валів; регулюються щітки, перевіряються ремені та ланцюги. У разі виявлення несправностей виконується заміна зношених деталей чи їх ремонт. Також проводиться змащення робочих органів, здійснюється контроль за рівнем мастильних матеріалів у системі.

Післясезонне технічне обслуговування зерноочисників включає огляд обладнання, при виявленні неполадок їх усувають. Якщо машина не потребує ремонту, її готують для зберігання та консервації. Обладнання не тільки очищають від бруду, пилу та залишків зерна, за допомогою вентиляторів виконується продування всієї системи, що дозволяє видалити засмічення навіть у важкодоступних місцях.

Стрічки та ремені відрізняються низькою морозостійкістю, тому в період зимового простою можуть втрачати еластичність. Їх знімають та здають на зберігання. Очищені решітки покривають захисним матеріалом і закладають у спеціальні касети.Технічне обслуговування зерноочисників після збирання також передбачає очищення, змащення й нанесення антикорозійних матеріалів на зірочки, шківи та інші деталі, що труться. З паливної системи зливається все паливо, баки очищаються, на їхню поверхню наноситься мастило. Виконуються очищення повітряних фільтрів і змащення двигуна зерноочисника.

Як подовжити термін служби зерноочисного обладнання — тільки корисні поради

Обладнання для очищення сільськогосподарських культур представлено різними варіантами. Сюди входять сепараторні вентиляційні машини, каменевідбірні установки, трієри, вібраційні сита. Щоб подовжити експлуатаційний термін, потрібно не лише забезпечити регулярне обслуговування зерноочисних агрегатів, а й правильно доглядати за технікою:

  1. Щодня підтримуйте її в чистоті. Це основний крок в обслуговуванні сепаратора. Пил, бруд і залишки зерна, що обробляється, накопичуються на самій машині й на багатьох деталях, що призводить до їх швидкого зносу. Щоденне очищення обладнання допоможе уникнути різних проблем.
  2. Кожен день перевіряйте електричну панель. Оскільки на переробних підприємствах іноді зустрічаються гризуни, вони можуть пошкодити кабель. Позбутися мишей і щурів допоможуть спеціальні засоби.
  3. Слідкуйте за сітками та решітками. Саме вони відповідають за якісне очищення пшениці, кукурудзи, ячменю та інших сільськогосподарських культур. Ремонт та заміна сіток повинні виконуватись у разі потреби. Тільки з таким підходом вдасться одержати посівний матеріал, який відповідає стандартам.
  4. Не забувайте про регулярне обслуговування агрегатів. Воно, як написано вище, проводиться раз на місяць або після закінчення сезону. Сюди входять перевірка вентилятора, заміна ременів та приводних ланцюгів, обслуговування електронних компонентів тощо.

Під час ремонту використовуйте якісні деталі. Найкращий варіант – оригінальні запчастини. Надійні робочі органи – це висока якість очищення зернових та тривалий експлуатаційний термін очисних машин.

 

І насамкінець порада — дотримуйтесь правил експлуатації зернових віялок. Правильне використання машин та регулярне обслуговування сепараційних пристроїв — вигідні вкладення в майбутнє вашого бізнесу.

Ознайомитися детальніше з нашою зерноочисною продукцією

Плоско-решітні скальператори
Барабанний сепаратор для зерна
Віялки для зерна
Плоскорішетний скальператор ОСК-15 Зерноочисна машина РБС-150 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-15 Профі
Плоскорешетный скальператор ОСК-30 Зерноочисна машина РБС-200 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-3 Стандарт
Плоскорешетный скальператор ОСК-40 Зерноочисна машина РБС-230 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-30 Профі
Плоскорішетний скальператор ОСК-70 Зерноочисна машина РБС-40 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-40 Профі
©2020–2023, компанія «Агросепмаш». Усі права захищені