RU
UK
Меню

Технології очищення зерна: роль віялок у забезпеченні безпеки та якості продукції

У технології зерноочищення віялки відіграють ключову роль. Вони використовуються для фракційного поділу зерен за розміром, формою, щільністю, вологістю, а також для очищення їх від домішок: насіння бур'янів, пилу, дрібного каміння та інших сторонніх включень. Принцип роботи таких машин ґрунтується на використанні повітряного потоку під тиском, внаслідок чого зерно відокремлюється від домішок на основі відмінностей їхніх фізичних характеристик. Це дозволяє підвищити якість зернового матеріалу, забезпечити його відповідність посівним та продовольчим стандартам, знизити втрати врожаю, вигідно реалізувати фермерами вирощену продукцію. Універсальне зерноочисне обладнання, що ефективно очищує врожай після збирання, з урахуванням потреб аграріїв проєктує та випускає компанія «Агросепмаш».  

Вплив віялок на якість зернової продукції

Щоб покращити товарні характеристики та подовжити термін зберігання зернового матеріалу, необхідно підвищити класність його якості. Очисне обладнання успішно вирішує цю проблему шляхом:

 • нормалізації вологості зерна, оскільки насіння бур'янів містить на третину більше вологи в порівнянні з ним. Відсутність попереднього очищення від домішок призводить до самозігрівання та гниття насіння основної культури;
 • запобігання нерівномірному просушуванню зернового матеріалу;
 • покращення сипкості маси зерна внаслідок видалення з неї насіння бур'янів;
 • економії витрат підприємства на підсушування кожної тонни зернової маси, оскільки зниження її вологості на один відсоток потребує 2–3 літри палива. Використання віялок зменшує вміст вологи в партії зерна на 5–7%, що суттєво заощаджує виробничі кошти.

Аграріям треба пам'ятати, що важливо не лише зібрати добрий урожай, а й довести його до кондиційних стандартів якості. Для цього варто підібрати модель машини, яка ідеально очистить та відкалібрує зерно.  

Принцип роботи зерноочисних віялок

Для отримання високоякісної сільськогосподарської продукції потрібно правильно проведене та комплексне післязбиральне очищення зібраного врожаю. Віялка для зерна зводить до мінімуму (не більше ніж один відсоток) вміст у ньому механічних сторонніх компонентів, зокрема наявність уражених шкідниками та хворобами зерен. Принцип роботи обладнання базується на відмінності за вагою, розміром насіння основної культури та домішок, що передбачає наступні етапи:

 1. Подання сировини на віялку.
 2. Створення вентилятором повітряного потоку всередині машини, спрямованого знизу вгору через зерно, що дозволяє підіймати легкі фракції повітрям.
 3. Відділення легковагих частинок (пилу, насіння бур'янів, соломи, уражених шкідниками або хворобами та сколотих зернівок) і накопичення їх в окремому колекторі для видалення.
 4. Видалення чужорідних предметів (каменів або інших об'єктів), які потрапляють у зерно під час збирання, зберігання чи транспортування врожаю. Це підвищує безпеку продукції, захищає обладнання від пошкоджень.
 5. Збирає очищений повноважний зерновий матеріал у спеціальному відсіку.
 6. Рівномірне просушування зерна, видалення з нього вологи для запобігання розвитку плісняви, гнилі, що забезпечує вищу якість зернової продукції.

Залежно від типу зерна та необхідного рівня очищення можна налаштувати параметри роботи вентилятора (наприклад, швидкість повітряного потоку).

Оптимізація процесу очищення за допомогою віялок

Обробка сирого зерна зі включеннями різної щільності та розмірів за допомогою віялок підвищує продуктивність праці, оскільки вони автоматизують та прискорюють процес очищення та підготовки зернового матеріалу до наступних етапів перероблення, забезпечуючи безпеку та якість продукції. Ретельне налаштування параметрів роботи обладнання сприяє оптимізації результатів та мінімізації втрат урожаю. При цьому збільшується продуктивність виробничої лінії, оскільки зменшується кількість зернового матеріалу, що вимагає обробки на пізніших етапах виробництва. Видалення домішок на початку процесу допомагає економити енергію та ресурси.

Інноваційні технології віялок для зерноочищення

Удосконалення спрямовано підвищення продуктивності, ефективності, екологічної стійкості процесу очищення зерна. Застосування аеродинамічних моделей та високоточних алгоритмів їх роботи, енергетично ефективних технологій, впровадження автоматизованих систем дозволяють знизити споживання енергії та трудовитрати, підвищити точність та швидкість процесу очищення.

Переваги автоматизованих систем з віялками в зерноочищенні

Автоматизовані зерноочисні системи:

 • обробляють зерно з високою швидкістю, підвищуючи продуктивність процесу;
 • ефективно відокремлюють насіння основної культури від домішок;
 • знижують втрати зерна під час очищення;
 • економлять час, ресурси та витрати на зерноочищення;
 • володіють можливістю налаштування під різні типи зернового матеріалу та рівні його забруднення, що дозволяє адаптувати процес очищення під конкретні виробничі умови та потреби.

Надійні аеродинамічні сепаратори високої продуктивності компанії «Агросепмаш» з унікальними технічними характеристиками мають доступну ціну, модульну конструкцію, багатофункціональність. Вони мають попит не лише в Україні, а й за кордоном.

©2020–2023, компанія «Агросепмаш». Усі права захищені