RU
UK
Меню

Типи зерноочисного обладнання

Очищення зерна – необхідність, якщо потрібно зберігати його тривалий час та отримати товарну продукцію як для внутрішнього споживання, так і для експорту. Цей технологічний процес здійснюється в зерноочисному обладнанні. Існує кілька типів таких машин, які мають свої особливості.

Вентиляційний сепаратор

Основне призначення цього типу зерноочисної машини – видаляти частки пилу, легкі зерна, інші сторонні предмети. Внаслідок вібрації вдається забезпечити рівномірний розподіл сировини по поверхні повітряного каналу. Легкі частинки втягуються у вихідний отвір. Очищене зерно йде через канал, призначений для цього. Як правило, у вентиляційних сепараторах можливе регулювання швидкості повітря.

Основні характеристики цього елемента віялки для зерна, які потрібно враховувати при виборі обладнання:

  • потужність;
  • об’єм;
  • витрата повітря;
  • розміри кожного зі вхідних/вихідних отворів;
  • вага.

Застосовується для виділення лушпиння з проса, рису, гречки, ячменю, колосу та соломи з пшениці. Також може використовуватися для сортування насіннєвого матеріалу методом виключення травмованих та некондиційних зерен.

Магнітний сепаратор

Основне призначення – відбір металевих сторонніх предметів, наприклад болтів, гайок, цвяхів, ослаблених кріпильних елементів самого зерноочисного обладнання або комбайна, транспортувальної машини тощо. Як правило, це стосується деталей, які більші за пшеничне зерно.

Вібраційні сита

Незамінний вид зерноочисної машини, використовується для відділення пшениці та інших зернових культур від сторонніх предметів. Має похилий корпус, кут розміщення якого можна регулювати.

Принцип роботи наступний:

  1. Надходження продукції через верхній вхідний отвір.
  2. Просіювання на ситі в результаті вібрації двигунів.
  3. Відведення відходів у вигляді сміття, соломи, колосків та інших сторонніх предметів та викидання їх назовні.
  4. Переміщення продукції, яка вже знаходиться в нижньому ситі, до вихідного отвору.

Це обладнання може мати різну продуктивність очищення. Також відрізняються розміри решіток, всіх вхідних та вихідних отворів.

Трієр

Трієрний блок забезпечує максимально якісне очищення зернової маси. Він застосовується лише після видалення великого сміття в сепараторі. Проходження через трієрний блок суттєво покращує якість та можливість зберігання зерна.

Усунення зайвих частинок виконується з будь-якого типу культур. Щоб налаштувати трієри, потрібно використовувати відповідні полотна.

У цього виду обладнання дуже вдала конструкція, що дозволяє не тільки відокремити зерна за розмірами, але й прибрати метлюг та вівсюг, які є найчастішими супутниками зернових. Ефективність очищення продукції з допомогою трієра – понад 75%, відходів при цьому – не більше ніж 2%.

Каменевідбірна машина

Каменевідбірники призначені для очищення сировини від мінеральних домішок. Також можуть використовуватися для сортування, калібрування зерна та сухих бобових культур. Основна функція – видалення мінеральних частинок – відбувається через те, що у подібних домішок інша щільність та коефіцієнт тертя. Найпоширеніші включення:

  • галька;
  • шлак;
  • великозернистий пісок;
  • шматочки металу;
  • уламки скла.

Для нормального функціонування машини потрібна дозована подача зерна, оптимальними умовами роботи буде вологість до 85%, а температура – від -5 до +40 ⁰С.

Обойкова машина

Це обладнання призначене для активного сухого очищення поверхні зерна від бруду, пилу, піску, сторонніх домішок. Також із маси видаляються пошкоджені елементи, зменшується її бактеріальне забруднення.

Основний робочий орган – бичовий барабан, він розміщується всередині сітчастої станини. Коли зерно потрапляє на нього, під впливом відцентрової сили проникає в сітчастий циліндр. Там і відбувається механічне оброблення – тертя зерна один об одного та об металеві решітки. Внаслідок цього спостерігається відділення забруднень, піску, небажаних домішок, проводиться часткове лущення зерна. Щоб запобігти пошкодженню, кромки бичів округляють.

 

Ознайомитися детальніше з нашою зерноочисною продукцією

Плоско-решітні скальператори
Барабанний сепаратор для зерна
Віялки для зерна
Плоскорішетний скальператор ОСК-15 Зерноочисна машина РБС-150 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-15 Профі
Плоскорешетный скальператор ОСК-30 Зерноочисна машина РБС-200 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-3 Стандарт
Плоскорешетный скальператор ОСК-40 Зерноочисна машина РБС-230 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-30 Профі
Плоскорішетний скальператор ОСК-70 Зерноочисна машина РБС-40 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-40 Профі
©2020–2023, компанія «Агросепмаш». Усі права захищені