RU
UK
Меню

Як забезпечити якість очищення зерна кукурудзи: особливості та етапи перероблення

Очищення кукурудзи – найважливіша технологічна операція у післязбиральному переробленні сировини. Матеріал містить певний відсоток домішок, які погіршують його клас якості. Крім того, насіння бур’янів характеризується підвищеним відсотком вологості. В них цей показник вищий, ніж в основної культури. У сховищі вологість перерозподіляється. Якщо своєчасно не провести зерноочищення, активізуються процеси самозігрівання, що призводить до загнивання продукції. Завдання післяжнивного перероблення сировини полягає у звільненні її від домішок, у виділенні щуплого, пошкодженого, недорозвиненого зерна основної культури для підвищення чистоти матеріалу.

Як довести насіння до необхідних кондицій (норм)

Збирання врожаю здійснюється, коли кукурудза стане стиглою, її вологість дорівнюватиме 35%. Для цього використовують комбайни, які здатні за один день обробити 5 га. Щоб очистити качани від листя, використовується спеціальний пристрій. Він підвішується на трактор. Потім проводиться механічне очищення качанів від зерна. Цей процес називають лущенням. Для цієї мети застосовують спеціальний верстат – молотило. Наступний етап – очищення вороху. Це зерновий матеріал. Він є сумішшю насіння основної культури та сторонніх включень. Останні класифікуються на кілька типів: бур’яни (насіння дикорослих трав), мінеральні (галька, руда, шлак), органічні (залишки стебел, листя, комах). Вміст домішок у купі може становити навіть 15%. Процес післязбирального перероблення зерна кукурудзи включає кілька етапів:
  • попереднє очищення. У ході операції сировина звільняється від великого сміття (камені, грудки землі тощо), яке може потрапляти до робочих органів машин при подальшому переробленні. Процедура зерноочищення є обов’язковою перед направленням матеріалу до сушильних камер. Якщо сировина містить високий відсоток сторонніх включень, сушіння здійснюється нерівномірно. Крім того, звільнення свіжоприбраного матеріалу від великих домішок дозволяє нормалізувати показник вологості. Він часто становить 20–35%. Відповідно до стандарту, в сушильні камери може надходити купа, вологість якої не перевищує 14%. Чим вище показник чистоти сировини, тим простіше і менш витратно довести параметри зернової маси до кондицій;
  • первинне очищення. У ході операції суміш звільняється від великих, середніх та дрібних домішок. Якщо вона характеризується невисоким відсотком вологості та низьким ступенем засміченості, то перероблення можна одразу розпочати з первинного зерноочищення;
  • вторинне очищення. Мета операції – доведення якості зернової маси до кондицій насіннєвого та виробничого призначення. Сепаратори дозволяють ефективно розподіляти матеріал на фракції: посівна (зі схожістю понад 95%), товарна (застосовується для крупи, борошна), фуражна (використовується як корм для тварин і птахів), відходи.
Використовуючи сучасне зерноочисне обладнання, фермер має можливість не лише звільнити насіння від сторонніх включень, але й отримати посівмат кукурудзи, що відповідає державним стандартам.

Яка техніка застосовується для перероблення сировини

Найефективнішим вважається аеродинамічний сепаратор для очищення зерна. Багатофункціональний пристрій дозволяє ефективно вирішити ряд завдань:
  • очищення матеріалу від різних домішок. При цьому пристрій може працювати в трьох режимах. Аеродинамічний сепаратор використовується для попереднього, первинного та вторинного зерноочищення;
  • розподіл матеріалу за вагою шляхом взаємодії його з повітрям;
  • калібрування сировини, що передбачає виділення кількох фракцій (посівна, виробнича, фуражна та відходи).
Апарат для зерноочищення може комплектуватись додатковим обладнанням. Наприклад, якщо купа включає високий відсоток домішок, найбільш раціонально переробити його із застосуванням плоскорешітного скальператора. Така машинка для очищення кукурудзи дозволяє звільнити сировину від великих домішок, які забивають робочі органи іншого обладнання, за один прохід. Техніка переробляє сировину навіть із підвищеними рівнем вологості та ступенем засміченості. Оснащення аеродинамічного сепаратора системою аспірації дозволяє використовувати обладнання у закритих приміщеннях. Повітроочисний комплекс знижує концентрацію канцерогенних речовин у повітряному потоці, забезпечуючи оптимальні умови для роботи техніки. Адже пил, що осідає на поверхнях деталей, стає причиною їх передчасного зношення. Застосування системи аспірації дозволяє створити комфортні умови для роботи персоналу.

Очищення зерна кукурудзи на машинах від «Агросепмашу»

Компанія виготовляє обладнання із застосуванням інноваційних рішень. Аеродинамічні сепаратори укомплектовані стійкими до зношування вузлами, які розраховані на підвищені навантаження. Зерноочищення за допомогою обладнання від «Агросепмашу» дозволяє отримати якісну продукцію, показники якої відповідають вимогам чинних стандартів. Переваги спеціалізованої техніки:
  1. Застосування інновацій при виготовленні аеродинамічної віялки, завдяки яким забезпечується висока якість зерноочищення. Машина не ушкоджує матеріал під час технологічного процесу. Крім того, техніка застосовується для перероблення зерна з високим рівнем вологості та ступенем засміченості.
  2. Хороша продуктивність за низького енергоспоживання. Машини оснащені економними двигунами, які витрачають мінімум електроресурсів. За рахунок цієї особливості обслуговування спецтехніки коштує фермеру недорого.
  3. Простота керування. Якщо виникає необхідність у переході на інший тип культури, то з перенастроюванням роботи обладнання не виникає жодних проблем.
  4. Невелика маса машини. Встановити таку техніку для зерноочищення простіше, ніж шеститонний агрегат старого зразка. З транспортуванням малогабаритних машин теж немає ніяких труднощів.
  5. Сумісність з іншими типами устаткування. Аеродинамічний сепаратор можна оснастити додатковими модулями, які розширюють функціональність пристрою.
Компанія «Агросепмаш» забезпечує гарантійне та постгарантійне обслуговування зерноочисних машин.

Ознайомитися детальніше з нашою зерноочисною продукцією

Плоско-решітні скальператори
Барабанний сепаратор для зерна
Віялки для зерна
Аеродинамічний сепаратор
Плоскорішетний скальператор ОСК-15 Зерноочисна машина РБС-150 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-15 Профі Аеродинамічний сепаратор ІСМ-60 Профі
Плоскорешетный скальператор ОСК-30 Зерноочисна машина РБС-200 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-3 Стандарт Аеродинамічний сепаратор ІСМ-5 Профі + ОСК
Плоскорешетный скальператор ОСК-40 Зерноочисна машина РБС-230 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-30 Профі
Плоскорішетний скальператор ОСК-70 Зерноочисна машина РБС-40 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-40 Профі
©2020–2023, компанія «Агросепмаш». Усі права захищені