RU
UK
Меню

Захист зерна: перевірені способи запобігання травмуванню після очищення

Сучасне зерноочисне обладнання — невіддільна частина агропромислового комплексу. Завдяки йому вдається забезпечити високу ефективність та якість обробки сільськогосподарської продукції. Але в процесі очищення сільгоспкультур виникає ризик їхнього травмування, що може негативно позначитися на якості та зберіганні. Щоб знизити кількість неякісної продукції до мінімуму, потрібно зрозуміти, чому зерна отримують травми.

Найголовніші причини травмування зерен

Пшениця, кукурудза, овес та ячмінь часто отримують травми, і основна причина — збиральні машини.

Механічні пошкодження, які обумовлені збиранням комбайном, можуть залежати від багатьох факторів:

  • швидкості подачі культур до молотильного апарату;
  • вологості сільськогосподарської продукції;
  • величини зазорів між декою та барабаном;
  • особливостей молотильного апарату.

Що стосується ступеня пошкодження насіння, то вона залежить від розміру, форми та структури зерен. Дрібні культури, у порівнянні з більшими, нечасто ушкоджуються. Оскільки насіння, яке отримало травми, може відставати в розвитку та «депресувати», то все це негативно позначається на польовій схожості.

Крім того, травмовані зерна схильні до ризику загнивання, втрати поживних речовин і зменшення терміну їх зберігання. Механічні пошкодження можуть також сприяти розвитку цвілевих та грибкових інфекцій, що робить продукцію неїстівною та непридатною для використання.

Як запобігти травмам зерна — корисні поради

Щоб після збирання врожаю зменшити кількість пошкодженої кукурудзи, проса, ячменю та іншої продукції до мінімуму, потрібно використовувати інноваційні методи. Один із них — сучасна віялка для зерна. Це обладнання забезпечує м’яке та ефективне очищення без зайвого тиску на насіння.

Сепаратори мають також інші переваги:

  1. Забезпечують високий рівень очищення сільськогосподарської продукції. Віялки дозволяють відокремити від пшениці або ячменю каміння, пил, а також інші дрібні частинки.
  2. Зручні у використанні. Програма керування дуже проста, не потребує особливих знань. Віялки мають невеликі розміри й відрізняються мобільністю: їх можна встановити в будь-якому місці.
  3. Економія ресурсів та часу. Завдяки високій продуктивності вдається скоротити час на очищення та звести травмування насіння до мінімуму.

Ще одна причина пошкодження зерен — транспортування ковшовими норіями. У процесі розвантаження деяка частина продукції потрапляє не туди, куди потрібно. Для її повторного підняття доведеться витрачати багато електроенергії, але це не єдиний мінус. При зворотному висипанні приблизно третина кукурудзи, пшениці та інших продуктів сільського господарства пошкоджується.

Якщо ви думаєте над тим, як забезпечити захист зерна від механічних пошкоджень, відповідь на це питання одна: застосування тихохідних елеваторів. Оскільки стрічка в таких системах переміщається повільно, ефект зворотного висипання зводиться до мінімуму, внаслідок чого знижується кількість пошкодженого насіння.

При використанні сучасного обладнання потрібно звертати особливу увагу на налаштування технологічних процесів, щоб унеможливити перегрівання або пересушування насіння під час очищення. Контроль вологості та температури повітря в устаткуванні відіграє ключову роль у збереженні цілісності зерна.

Технологічні процеси: чи впливають вони на цілісність продукції

Такі технологічні процеси, як швидкість і напрямок потоку зерна, істотно впливають на цілісність сільськогосподарської продукції. Щоб звести ризик травмування зерна до мінімуму, необхідно правильно організувати процес очищення з огляду на особливості тієї чи іншої продукції.

Як вибрати обладнання для запобігання травмуванню зерна

Вибираючи обладнання для збирання та очищення сільськогосподарської продукції, потрібно звертати увагу на тип насіння, з яким воно працюватиме. Наприклад, для великих зерен підходять стандартні спеціалізовані машини з відповідними насадками та налаштуваннями, тоді як для збору та очищення дрібного насіння може знадобитися делікатніший підхід.

Не останню роль відіграє бренд. Відомі виробники виготовляють обладнання, яке добре очищає насіння з мінімальною кількістю відходів.

Якщо вам складно підібрати техніку, звертайтесь за допомогою до фахівця. Тільки правильний вибір обладнання допоможе знизити ризик травмування продуктів сільського господарства та підвищити продуктивність підприємства.

Ознайомитися детальніше з нашою зерноочисною продукцією

Плоско-решітні скальператори
Барабанний сепаратор для зерна
Віялки для зерна
Плоскорішетний скальператор ОСК-15 Зерноочисна машина РБС-150 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-15 Профі
Плоскорешетный скальператор ОСК-30 Зерноочисна машина РБС-200 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-3 Стандарт
Плоскорешетный скальператор ОСК-40 Зерноочисна машина РБС-230 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-30 Профі
Плоскорішетний скальператор ОСК-70 Зерноочисна машина РБС-40 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-40 Профі
©2020–2023, компанія «Агросепмаш». Усі права захищені