Огляд барабанних сепараторів: особливості, технічні характеристики, принцип роботи
Барабанний сепаратор призначений для очищення зернових культур від різних домішок, а також розподілу матеріалу на фракції. Це високотехнологічне обладнання, яке відрізняється високою продуктивністю. Машина ефективно звільняє сировину від будь-якого виду включень: засмічених (пошкоджене шкідниками, щупле, недорозвинене зерно основної культури, а також насіння дикорослих рослин), органічних (солома, необмолочені колоски, палички соняшників тощо), мінеральних (земля, каміння, пісок). Сьогодні барабанні сепаратори представлені на ринку спецтехніки у широкому асортименті моделей. Такі машини використовуються тільки у стаціонарних умовах та є базовими для сучасних ЗАВ-комплексів.
Переваги застосування інноваційних технологій під час виробництва спецтехніки
Компанія «Агросепмаш» крокує у ногу з часом, слідкує за актуальними тенденціями на ринку зерноочисних машин та найголовніше — орієнтується на потреби зернозаготівельних підприємств. Результат роботи конструкторського відділу — високотехнологічні універсальні барабанні сепаратори «РБС», що здатні переробляти будь-які типи культур: злакові, зернобобові, технічні, трав’яні, олійні. У комплект поставки, крім зерноочисної машини, також входять аспіратор АС, циклон ЦОЛ, щит управління, вентилятор ПЦ, шлюзовий затвор і перехід, набір плоских решіт, кілька вузлів системи аспірації.
При виробництві барабанних сепараторів «РБС» застосовується низка інноваційних технологій:
- Економічний та сучасний привід. Машина, яка може переробляти до 230 тонн зернового вороху за годину, внаслідок застосування сучасних технологій має споживання 6,6 кВт (те, що видає звичайний бензогенератор, доступний у будь-якому спецмагазині), а у найближчого конкурента таке обладнання споживає 37,5 кВт. «Серце» агрегату — італійський моторедуктор Neri Motori S.R.L. (оригінал). Силовий агрегат розрахований на тривалу та інтенсивну експлуатацію у складних умовах.
- Система аспірації. Ефективна система пилоочищення дозволяє очистити матеріал, що переробляється, від усіх дрібних включень, а також уникнути аварійних ситуацій на виробництві та налагодити безпечний технологічний процес.
- Щитові розбірні конструкції. У результаті застосування цієї технології вдалося зменшити загальну вагу машини. Для фермера це дуже важливо, адже встановити 3-тонне обладнання простіше, ніж розмістити 6-тонну конструкцію. Компанія «Агросепмаш» відмовилася від застосування товстолистового металу та зварного методу з’єднання основних частин. Впровадження сучасних технологій проєктування та виробництва дозволило зменшити металоємність конструкцій і знизити трудовитрати при її виробництві, а головне без зменшення характеристик міцності обладнання! Все це позитивно позначилося на вартості спецтехніки, яка є нижчою на 20–30%, ніж ціни аналогів. При цьому вона не поступається якістю.
Барабанні сепаратори «Агросепмаш» виготовляються відповідно до вимог міжнародних стандартів якості. Обладнання успішно застосовується на зернозаготівельних підприємствах США, Європі (Франція, Німеччина), Азії, Африці (Єгипет, Алжир), і навіть на території країн СНД.
Сильні сторони сепараторів «РБС»: порівняльний аналіз моделей
Зерноочисне обладнання барабанного типу від «Агросепмаш» має такі особливості, що вигідно виділяють його на тлі конкурентів:
- чудова продуктивність. Устаткування комплектується енергоефективним приводом з достатньою потужністю та продуктивністю. При цьому обслуговування спецтехніки обходиться недорого, що позитивно впливає на собівартість готової продукції. Для порівняння: модель «РБС-40» (цифра в маркуванні визначає кількість тонн продукції, яку машина переробляє за годину) споживає всього 2,2 кВт/год, «РБС-75» — 2,6 кВт/год, «РБС-150» — 5,1 кВт/год, «РБС-200» — 5,1 кВт/год;
- відсутність вібрацій у процесі роботи обладнання. Барабани горизонтального типу обертаються зі швидкістю 25 об/хв. Внаслідок невисоких динамічних навантажень вони не травмують зерно у процесі оброблення;
- можливість очищення матеріалу будь-якого рівня вологості та засміченості. У конструкції машини передбачено встановлення великої кількості лопатей, що вимішують. Останні ефективно працюють у кількох напрямках (вгору-вниз, вперед-назад), не залишаючи шансу зернам залишитися склеєними;
- проста заміна змінних сит, що забезпечує швидкий перехід на інший тип культур. Процедура встановлення нових решіт в одній секції барабана займає не більше ніж 15 хвилин.
Принцип роботи барабанного сепаратора простий. Матеріал, що очищається, подається в аспіратор. У каналі сепарації матеріал піддається впливу повітряного потоку, який забирає з собою пил та домішки дрібних фракцій. Легкі включення осідають у спеціальному відсіку та виводяться назовні за допомогою застосування шнекового транспортера. Забруднений пилом повітряний потік іде у циклон, де відбувається його очищення.
Потім зернова маса, що переробляється, надходить всередину решітного барабана, який обертається з невисокою швидкістю. Дрібні домішки проходять через підсівні грати, насіння основної культури – через прохідні. Велике сміття не може просіюватися через сита, тому що діаметри отворів не дозволяють це зробити. Внаслідок чого такі домішки сходять з краю барабана.
На які показники орієнтуватися, купуючи спецтехніку
Обираючи барабанний сепаратор, необхідно звертати увагу на його технічні характеристики:
- продуктивність;
- енергоспоживання;
- кількість секцій барабана;
- розміри конструкції (довжина, ширина, висота);
- тип решіт;
- вага.
Вибір зерноочисного обладнання необхідно здійснювати з урахуванням експлуатаційних умов та обсягів сировини, що переробляється підприємством, на добу.