RU
UK
Меню

Особливості обробки поверхонь зерна на млинах

Ворох, доставлений з поля, містить певний відсоток домішок, тому проходить обов’язкові процедури очищення та калібрування за допомогою сепараторів. Після перероблення на поверхнях зернівок (переважно у борозенках) залишаються пил та патогенні організми. Розмножуючись, вони активізують процес самозігрівання продукції, що в результаті призводить до її загнивання. Щоб унеможливити втрати врожаю, застосовують спеціалізоване зерноочисне обладнання. На звичайних установках позбутися цього бруду неможливо. Обробка поверхні зерна за допомогою сухої технології – обов’язкова процедура, що дозволяє підвищити якість продукції.

Особливості процедури

Сухе очищення поверхні зерна передбачає ретельне перероблення матеріалу на млинах із застосуванням щіткових та одбійних установок. Потрапляючи в такі пристрої, продукція піддається впливу (в досить інтенсивному режимі) робочих органів. Цілі операції:
  • очищення зернівок від пилу та патогенних організмів;
  • відлущування верхніх плодових оболонок. Останні не мають високої харчової цінності. Навпаки, вони знижують сорт і клас якості борошна, помітно погіршують його відтінок.
Сухе очищення зерна на млинах дозволяє отримати продукцію, яка відповідає нормам, прописаним у держстандартах. При цьому слід розуміти, що після тричі проведеної процедури зольність матеріалу знижується на 0,07―0,15%. Це важливий показник для борошномельних підприємств. Чим нижча зольність, тим менше оболонок міститься у продукті. Цей показник визначає сорт муки. Продукція найвищої якості характеризується найменшим відсотком зольності.

Принцип роботи зерноочисних машин

Основні органи відбійної установки ― міцно закріплений циліндр горизонтального типу і бичі, що обертаються всередині нього. Вони мають подовжнє чи радіальне розташування. Алгоритм роботи установки досить простий. Сировина надходить у приймальний патрубок, а потім перенаправляється всередину циліндра. Матеріал захоплюється бичами. Потім він відкидається і вдаряється об поверхню циліндричного пристрою. Внаслідок багаторазових ударів об робочі органи спецтехніки поверхня зернівок очищається від бруду та лущиться. Легкі частки належать до аспіраційної системи, а от важкі відноси осідають у спеціальному відсіку. Ефективність обробки зернівок в очисній установці залежить від:
  • особливостей виконання поверхні всередині циліндра. Вона буває двох типів: гладка та шорстка;
  • швидкості, з якою обертається роторний пристрій. Для кожної культури визначено оптимальний показник. Наприклад, при обробці пшениці швидкість обертання роторного пристрою повинна перевищувати 11–15 м/с. У разі порушення цієї вимоги зростає ризик дроблення зернівок;
  • особливостей розташування бичів. Вони обов’язково встановлюються під невеликим ухилом (10–12°). Якщо бичі відрізняються радіальним розміщенням, то забезпечується більш акуратне та безпечне очищення матеріалу, ніж тоді, коли робочі органи закріплені поздовжньо. У такому разі зернівки не вдаряються об металеву поверхню, а труться одна об одну. Крім того, на інтенсивність обробки впливає рівень навантаження на обладнання.
Щоб видалити залишки бруду з поверхонь та з борозенки зернівки, надірвані та важковіддільні мікрочастинки, на наступному етапі актуально застосовувати машини, обладнані щітковим барабаном. Така техніка використовується на завершальній стадії сухої обробки матеріалу. Центральний орган установки – щітковий барабан, обертання якого здійснюється проти годинникової стрілки. У процесі обробки зернової маси у такій установці зольність продукції ще знижується на 0,01–0,03%. Після сухого очищення в щіткових пристроях поверхня зерна стає гладкою та відполірованою.

Запорука якісної сухої очистки насіння зернових культур

Чим менше домішок містить продукція, тим вища ефективність обробки матеріалу. Саме тому для очищення та сепарування зернової маси необхідно застосовувати сучасне обладнання, яке виготовляється відповідно до вимог міжнародних стандартів якості. Задіюються інноваційні технології та стійкі до зносу комплектуючі. Компанія «Агросепмаш» виготовляє зерноочисні машини з різною продуктивністю, що дозволяє підібрати оптимальну модель для будь-якого підприємства. Переваги спецтехніки:
  • обладнання довговічними деталями. Вони розраховані на високі навантаження, забезпечують надійну та безперебійну роботу техніки;
  • можливість очищення матеріалу з високим рівнем вологості та засміченості;
  • дбайливе перероблення сировини. Зерно не травмується об робочі органи машини;
  • можливість очищення всіх типів культур (злакові, зернобобові, трав’яні, олійні, кормові);
  • ефективність перероблення сировини. Машина якісно очищає матеріал від великих та дрібних домішок, а також розподіляє на фракції (посівна, виробнича, фуражна, відходи);
  • низьке енергоспоживання. Завдяки цьому знижуються витрати на обслуговування спецтехніки;
  • невелика вага. Таку машину простіше транспортувати та встановити.
Спецтехніка від компанії «Агросепмаш» характеризується сумісністю з іншим обладнанням. Сепаратори можна застосовувати окремо. Щоб підвищити ефективність зерноочищення, наприклад, коли на перероблення надходить купа з високим вмістом сторонніх включень, додатково машину укомплектовують плоскорешітним скальператором. Оснащення спецтехніки системою аспірації дозволяє застосовувати її не лише на відкритих майданчиках, а й у закритих приміщеннях. Повітроочисний комплекс ефективно видаляє з повітряних потоків пил та знижує вміст канцерогенних речовин. Застосування системи аспірації дозволяє створювати оптимальні умови роботи спецтехніки. Адже пил, що осідає на поверхнях деталей, призводить до їх передчасного зношування, виходу з робочого ладу. Крім того, завдяки застосуванню повітроочисного комплексу створюються оптимальні умови для роботи персоналу. Компанія «Агросепмаш» надає можливість аграріям протестувати зерноочисне обладнання у процесі роботи. Щоб провести test drive обраної моделі, потрібно відвідати виробництво та здійснити тестову сепарацію культури. Машини поставляються з гарантією від виробника, мають сертифікат якості.

Ознайомитися детальніше з нашою зерноочисною продукцією

Плоско-решітні скальператори
Барабанний сепаратор для зерна
Віялки для зерна
Аеродинамічний сепаратор
Плоскорішетний скальператор ОСК-15 Зерноочисна машина РБС-150 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-15 Профі Аеродинамічний сепаратор ІСМ-60 Профі
Плоскорешетный скальператор ОСК-30 Зерноочисна машина РБС-200 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-3 Стандарт Аеродинамічний сепаратор ІСМ-5 Профі + ОСК
Плоскорешетный скальператор ОСК-40 Зерноочисна машина РБС-230 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-30 Профі
Плоскорішетний скальператор ОСК-70 Зерноочисна машина РБС-40 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-40 Профі
©2020–2023, компанія «Агросепмаш». Усі права захищені