RU
UK
Меню

Проблеми та технологічні рішення в зерноочищенні

Щоб очистити сільськогосподарські культури від пилу, різних домішок та підвищити їхню якість, використовують зерноочисне обладнання. Воно застосовується в різних галузях промисловості: терміналах, пунктах приймання та зберігання зерна, млинах, комерційних насіннєвих підприємствах. При використанні сучасних машин значно зменшуються втрати, забезпечуються висока продуктивність та ефективність очищення, знижуються операційні витрати та підвищується товарна цінність пшениці, кукурудзи, вівса. Попри використання сучасних технологій, оператори стикаються з проблемами зерноочищення. Якщо їх не вирішити, якість культур, що очищаються, знизиться.

Велика кількість пилу та легких фракцій

Вирішити проблему допоможуть аспіратори. Їхнє завдання — видалення пилу та легких частинок із потоку повітря. За умови мінімізації викиду пилу на виробничих етапах ефективність обладнання підвищується. Під час використання аспіраторів знижується навантаження на фільтри.  

Засмічення зерноочисника

Через забруднення обладнання може не справлятися з поставленими завданнями. Причини засмічення різні, але найголовніші — неправильні налаштування та погана якість культур. Вони можуть бути вологими та містити велику кількість домішок. Щоб уникнути забруднення зерноочисника, знадобиться профілактичне обслуговування сепараторів.

Погана якість посівного матеріалу після сепарації

Серед типових проблем із зерном можна виділити невідповідність стандартам продукції, що отримується після сепарації. Основна причина — низька якість ячменю, вівса, кукурудзи. Вони можуть містити велику кількість різних частинок (насіння дикорослих та отруйних трав, пісок, комахи, «травмовані» культури), і при неправильних налаштуваннях очищення зерна від домішок нерідко виконується неякісно. Ще одна причина — висока вологість посівного матеріалу. Це позначається не тільки на його якості, а й на роботі устаткування. Щоб вирішити проблему, потрібно робити відбір проб зерна та контролювати його вологість.

Травмування продукції внаслідок очисних процесів

Агрегати, які використовують щіткову або скребкову схему очищення, часто травмують пшеницю, кукурудзу або овес, зрізаючи їхню оболонку. У відцентрових машинах зерно ударяється об сито з великою швидкістю, потім притискається до гострих отворів, проходить через усі решітки та б’ється об кожух. Культури також травмуються, якщо використовується обладнання барабанного типу з горизонтальною віссю обертання диска. Під час переміщення сільськогосподарська продукція також отримує мікротрамви. Цієї проблеми можна уникнути, якщо використовуватиметься сучасна віялка для зерна. Такі машини не травмують посівний матеріал, починаючи від початкового та закінчуючи останнім етапом технологічного процесу. У сучасному обладнанні регулюється швидкість, тому кукурудза або ячмінь не ударяються сильно об сито.  

Аеродинамічне очищення — вирішення багатьох проблем

Аеродинамічний сепаратор — оптимальне рішення в зерноочищенні. Це сучасна машина, що базується на застосуванні новітніх технологій. Вона добре очищає та сортує насіння, не травмуючи посівний матеріал. Продукція може похвалитися високим ступенем чистоти, а отже, і відповідністю стандартам.     Основні переваги роботи з сепаратором:
  • підвищення урожайності до 35%;
  • можливість очищати та розділяти будь-які види насіння: квасолю, горох, сою, кукурудзу;
  • простота роботи;
  • мінімум витрат на обслуговування.
Аеродинамічне очищення посівного матеріалу дозволяє знизити кількість пилу та травмованих зерен. Це також економія електроенергії та можливість переробляти продукцію будь-якої вологості та ступеня забрудненості. Крім того, оператору не треба міняти решітки під кожну культуру.

Ознайомитися детальніше з нашою зерноочисною продукцією

Плоско-решітні скальператори
Барабанний сепаратор для зерна
Віялки для зерна
Плоскорішетний скальператор ОСК-15 Зерноочисна машина РБС-150 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-15 Профі
Плоскорешетный скальператор ОСК-30 Зерноочисна машина РБС-200 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-3 Стандарт
Плоскорешетный скальператор ОСК-40 Зерноочисна машина РБС-230 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-30 Профі
Плоскорішетний скальператор ОСК-70 Зерноочисна машина РБС-40 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-40 Профі
©2020–2023, компанія «Агросепмаш». Усі права захищені