RU
UK
Меню

Що являє собою овочевий горох?

Горох овочевий – невеликий їстівний біб, який належить до того ж сімейства, що й сочевиця, нут, квасоля та арахіс. Однак, якщо подивитися на цю рослину з точки зору поживної цінності, можна зауважити, що за складом корисних речовин у стручках вона більше схожа на інші типи овочів.

Урожай відомий високим вмістом вітамінів та антиоксидантів, заліза, білка, при цьому служить відмінним доповненням практично для будь-яких страв. Його можна зберігати тривалий час, використовуючи метод консервації чи заморожування. Овочевий горох вигідно вирощувати у великих обсягах – дана культура є невибагливою, а високопродуктивне зерноочисне обладнання дозволяє швидко привести врожай у товарний вигляд.

Різновиди гороху

Як і багато інших культур, горох має кілька різновидів і безліч сортів. Ключем класифікації є спосіб вживання стручків урожаю:

  • лущильний – їдять лише насіння. Цей вид підходить для сушіння;
  • мозковий – застосовується для консервування. Відмінною особливістю вважається менший вміст крохмалю, а також солодкість, яка з’являється ближче до моменту дозрівання стручків;
  • цукровий – у їжу можна вживати як насіння, так і зовнішню оболонку. Як видно з назви, цей різновид має солодкуватий смак.

Знаючи, на які види підрозділяють овочевий горох, можна правильно підібрати сорти для посіву залежно від ваших планів із перероблювання чи реалізації.

Як вирощують культурну рослину

Однією з головних переваг вирощування овочевого гороху є його невибагливість. Він висівається досить рано (на більшій частині території України приблизно в середині квітня). При цьому ранньостиглі сорти дозволяють швидко отримати врожай та використовувати поле для повторного посіву іншої скоростиглої культури. Вирощування гороху складається з наступних етапів:

  1. Підготовка посівного матеріалу. Зерно перед посадкою необхідно очистити від сторонніх домішок та відкалібрувати. Спеціальне зерноочисне обладнання виконає цю роботу швидко та точно, забезпечивши агронома якісним посівним матеріалом. Попереднє сортування та очищення дозволяють максимально ефективно засіяти доступну площу, а також отримати дружні сходи. Перед посівом відкалібрований горох протруюють, щоб захистити від шкідників.
  2. Оброблення ґрунту. Його бажано виконувати того ж дня, що й посів, оскільки нестача вологи в землі негативно позначається на проростанні зерен. При підготовці важливо контролювати норму внесення добрив – за умови надлишку азоту рослина активно нарощуватиме зелену масу, але врожаю хорошого не дасть.
  3. Посів. Може бути виконаний рядовим або вузькорядним способом. Глибина загортання зерна залежить від погодних умов та типу ґрунтів, становить від 4 до 7 см.
  4. Догляд за рослинами. Полягає в боротьбі з бур’янами та шкідниками. Рекомендується проводити боронування на 4–5-й день після посіву, а також при появі 3–5 листків.
  5. Збирання врожаю. Здійснюється скошуванням із наступним обмолотом зерна.

Зелену масу гороху можна використовувати як корм для тварин або добрива.

Переваги вирощування рослини

Горох є досить невибагливою культурою, яка відмінно росте після будь-яких попередників, окрім бобових. Рослині не страшні затяжні дощі, якщо, звісно, це не призводить до затоплення поля. Також вона добре переносить можливі заморозки. Завдяки розвиненій кореневій системі посуха не має значного впливу на врожай. Короткий вегетаційний період, який становить 1,5–2,5 місяці (залежно від вибраного сорту), дає змогу отримувати кілька врожаїв за сезон.

Горох є чудовим сидератом. Крім того, навколо коріння рослини створюються сприятливі умови для розвитку азотфіксувальних бактерій. У процесі зростання культура підвищує родючість землі без додаткових зусиль фермерів.

Ознайомитися детальніше з нашою зерноочисною продукцією

Плоско-решітні скальператори
Барабанний сепаратор для зерна
Віялки для зерна
Аеродинамічний сепаратор
Плоскорішетний скальператор ОСК-15 Зерноочисна машина РБС-150 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-15 Профі Аеродинамічний сепаратор ІСМ-60 Профі
Плоскорешетный скальператор ОСК-30 Зерноочисна машина РБС-200 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-3 Стандарт Аеродинамічний сепаратор ІСМ-5 Профі + ОСК
Плоскорешетный скальператор ОСК-40 Зерноочисна машина РБС-230 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-30 Профі
Плоскорішетний скальператор ОСК-70 Зерноочисна машина РБС-40 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-40 Профі
©2020–2023, компанія «Агросепмаш». Усі права захищені