RU
UK
Меню

Устаткування для очищення круп

Устаткування для очищення круп: технічні особливості та критерії вибору

За допомогою насіннєочисних машин забезпечується ефективна робота будь-якого підприємства, що спеціалізується на виробництві круп. Завдяки застосуванню такої техніки вдається очистити зерновий матеріал від різних домішок (сміттєвих, зернових, органічних та інших), які знижують його клас якості та зменшують термін зберігання. Використовуючи обладнання для очищення круп підприємець випускає продукцію, технічні характеристики якої відповідають вимогам, прописаним у державних стандартах. Спеціалізовані машини внесли докорінні зміни у процес перероблення зерна – він здійснюється дуже швидко та ефективно.

Особливості очищення круп

Попри зовнішню простоту технологічної схеми виробництва, продукція від різних підприємств відрізняється за своїми якісними показниками та зовнішнім виглядом. При цьому через прозору упаковку споживач зможе відразу визначити, чи підходить йому така крупа чи ні. Необрушені зерна в гречці, мінеральні домішки в рисі, насіння інших рослин у просі – це видно покупцю. І якщо продукт низької якості, споживач відмовляється від його придбання і робить вибір на користь товару іншого бренду. Зниження попиту на крупу негативно відбивається на доходах підприємства, тому кожен підприємець має бути зацікавлений у випуску якісних товарів, який неможливий без застосування сучасного зерноочисного обладнання. Другий важливий момент – це рівень очищення зернової маси. У круп’яній промисловості для виробництва застосовують:

  • гречку;

  • просо;

  • рис;

  • горох;

  • ячмінь;

  • кукурудзу;

  • пшеницю;

  • овес.

Державний стандарт визначає критерії, яким має відповідати якісна крупа. До сировини для перероблення висуваються підвищені вимоги.

На якість крупи вкрай негативно впливає вміст високого відсотка різних домішок:

  • органічних. До цієї категорії входять залишки комах-шкідників, стебел і листків, грубих волокон вовни тварин, мінеральних речовин (грудочок землі, шлаків, піску);

  • сміттєвих. У цю категорію входять насіння дикорослих бур’янів та карантинних (особливо шкідливих видів трав, які несуть загрозу здоров’ю людини та тварин) рослин (амброзія, лялька, гірчак та ін.);

  • зернових. До цієї категорії домішок відносяться щуплі, пророслі, зіпсовані шкідниками, тискові, недозрілі, пошкоджені насіння.

Всі ці домішки знижують клас готової продукції, що негативно впливає на її вартість. При цьому кожна круп’яна культура має свої відмінності за якісними показниками. У будь-якому випадку найкращими технологічними властивостями характеризується однорідне зерно, вирівняне за розмірами та щільністю. Тому при виборі зерноочисного обладнання необхідно звернути увагу на те, від яких домішок воно здатне звільнити сировину, а також який рівень очищення матеріалу забезпечує.

Третій важливий момент – вартість спеціалізованої техніки, складність її обслуговування та експлуатації.Високі витрати на придбання обладнання та організацію догляду за ним негативно позначаються на ціні підсумкового продукту. Зростання вартості товарів призводить до протилежного результату зниження попиту. Саме тому виробник круп повинен бути зацікавлений у купівлі сучасного насіння очисного обладнання, що забезпечує високий ступінь очищення зернового матеріалу, що відрізняється простотою конструкції, але при цьому споживає мінімум електроресурсів і не потребує особливого обслуговування.

Етапи підготовки сировини до перероблення

Відповідно до сучасної технології обробки зернової маси, очищення та сепарація матеріалу здійснюються за таким алгоритмом:

  • Попереднє очищення. Мета процедури – підготовка зернового вороху щодо наступних операцій. У ході процесу матеріал звільняється від легких (повітряне очищення) та важких (механічне очищення за допомогою решета) домішок. Результат операції – виділення двох фракцій: очищеного зерна та відходів. Ефективність процедури підвищується, якщо попереднє очищення проводиться відразу після доставки вороху на ЗАВ-комплекс. У цьому вологість сировини має перевищувати 40%. Застосування високопродуктивного обладнання дозволяє знизити ймовірність (до 0,05% від маси основної зернової культури) потрапляння у відходи повноцінного насіння.

  • Первинне очищення. Зерноочисна машина розділяє матеріал на кілька фракцій: основну, фуражну та відходи. Вологість сировини, що надходить на перероблення, не повинна перевищувати 18%. Якщо цей показник трохи вищий, то матеріал необхідно направити до сушильної камери. Втрата основного зерна під час проведення первинної очистки має перевищувати 1,5% від загальної маси зернової культури. У процесі матеріал звільняється від насіння різних рослин: бур’янів та карантинних.

  • Вторинна очистка. Вологість матеріалу, що надходить на перероблення, не повинна перевищувати 18%. На цьому етапі насіння сортується згідно з фізичними характеристиками: розміром, формою, масою, щільністю. У процесі матеріал звільняється від аспіраційних відносів (пилу) та домішки частинок більшого розміру.

Результат проведених операцій – якісна зернова маса, готова до подальшого перероблення на крупу чи зберігання.

Яке обладнання застосовується для очищення зернових матеріалів

Зерноочисні машини підбираються з урахуванням умов експлуатації, виробничих обсягів підприємства (скільки тонн переробляє за годину), а також необхідного ступеня очищення та точності калібрування продукції. Критерії вибору – продуктивність, енергоспоживання, комплект функцій, габарити конструкції.

Для попереднього очищення зернової маси від великого сміття застосовуються плоскорешітні скальператори. Ці машини комплектуються якісними ґратами, які можна підібрати під будь-який тип культур. Їх можна використовувати як самостійні установки, так і в комплексі з іншими агрегатами, що входять до зерноочисного комплексу (аеродинамічний сепаратор). У першому випадку техніка комплектується підрамниками, які забезпечують незалежну роботу окремою одиницею. Залежно від конструктивних особливостей, розрізняють односитові та двоситові плоско-решітні скальператори. Базова комплектація останніх одразу включає підрамники. При виборі одної моделі підрамники зазвичай замовляються окремо.

Більш універсальна машина – сепаратор. Розрізняють два основні типи обладнання. Це барабанний та аеродинамічний сепаратори. Перший варіант є агрегатом стаціонарного типу. Решітно-барабанні сепаратори здатні проводити попереднє, первинне та вторинне очищення зернової маси, а також калібрування матеріалу.

Найбільш функціональна установка – аеродинамічний сепаратор. Машина використовується для очищення всіх видів круп, причому може застосовуватися і в нестаціонарних умовах.

Надійний виробник зерноочисного обладнання

Продукція “Агросепмаш” – еталон якості та надійності. Компанія випускає багатофункціональне та високопродуктивне обладнання відповідно до вимог чинних стандартів якості. Установки «Агросепмаш» входять до зерноочисних комплексів провідних підприємств України та інших країн (США, ЄС, СНД): ЗАВ, ХПП, елеваторів, фермерських господарств. Устаткування комплектується стійкими до зношування та навантажень деталями від провідних виробників.

До структури «Агросепмаш» входять конструкторське бюро, технічний відділ та КФ «Реал-М», що дозволяє надавати послуги у комплексі та гарантувати індивідуальний підхід під час вирішення кожного завдання. В активі компанії – необхідне для виробництва зерноочисних машин сучасне та високоточне обладнання від світових лідерів: установка ByStar Fiber із системою автоматизації ByTrans від Bystronic (Швейцарія), зварювальні апарати KEMPPI, гідравлічні листозгини TRUMPF, фарбувальні пристрої ONYX. Завдяки оснащенню підприємства за останнім словом техніки, «Агросепмаш» фактично не має конкурентів на регіональному ринку.

Основні переваги зерноочисного обладнання:

  • Висока продуктивність. Машини здатні переробляти до 230 тонн продукції на годину (залежно від моделі) та забезпечувати високий рівень очищення зернової маси для повної відповідності її технологічних показників вимогам, прописаним у держстандартах. Універсальність застосування та можливість працювати з різними культурами: гречкою, пшеницею, просом, рисом, кукурудзою, ячменем, горохом, вівсом та ін. Це позбавляє підприємця необхідності купувати інше обладнання.

  • Можливість працювати з будь-яким типом зернової маси: вологою та сильно засміченою.

  • Низьке енергоспоживання. Наприклад, решітно-барабанний сепаратор “РБС-230” за годину переробляє до 230 тонн зернової маси. При цьому споживає 6,6 кВт/год.

  • Продумана та проста конструкція. Машини легкі в експлуатації, що не вимагають особливого догляду та частого технічного обслуговування, розраховані на інтенсивне використання.

Компанія «Агросепмаш» забезпечує гарантійне та післягарантійне обслуговування зерноочисної техніки. Устаткування постачається з сертифікатом, який підтверджує відповідність його технічних характеристик до вимог міжнародних стандартів якості.

Ознайомитися детальніше з нашою зерноочисною продукцією

Плоско-решітні скальператори
Барабанний сепаратор для зерна
Віялки для зерна
Аеродинамічний сепаратор
Плоскорішетний скальператор ОСК-15 Зерноочисна машина РБС-150 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-15 Профі Аеродинамічний сепаратор ІСМ-60 Профі
Плоскорешетный скальператор ОСК-30 Зерноочисна машина РБС-200 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-3 Стандарт Аеродинамічний сепаратор ІСМ-5 Профі + ОСК
Плоскорешетный скальператор ОСК-40 Зерноочисна машина РБС-230 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-30 Профі
Плоскорішетний скальператор ОСК-70 Зерноочисна машина РБС-40 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-40 Профі
©2020–2023, компанія «Агросепмаш». Усі права захищені