RU
UK
Меню

Порівняння ручних та автоматичних зернових віялок: плюси та мінуси

Пшеницю, кукурудзу, ячмінь і бобові вирощували з давніх-давен, тому не дивно, що технології для їх обробки після збору застосовувалися також тривалий час. Основне завдання обробки після збирання – це очищення від домішок, землі. З цим завданням справляється зерноочисне обладнання. Ми сьогодні поговоримо про ручні та автоматизовані агрегати, про їх плюси та мінуси.

Ручні віялки: що це та як працюють

Хотілося б одразу сказати, що порівняння ручних та автоматичних зернових віялок у масштабах нинішнього виробництва не так актуально. Адже це зовсім інші обсяги. Ручні ми пропонуємо розглянути, як прабатьків. Так, перші подібні прилади з’явилися на початку 19 століття, саме тоді повною мірою оцінили важливість та цінність зернових. У конструкції подібних віялок був барабан і вентилятор, який створював повітряний потік під час руху. Через барабан просипалося зерно, а лушпиння видувалося. Чи є переваги у ручних віялок? Звісно так. Це:
  • незалежність від джерел живлення, вся сила – це ручна, що сильніше обертати, то швидше вона працює;
  • мінімальна ціна агрегату;
  • можливість виготовлення із підручних матеріалів;
  • надійність — у ній практично нема чому ламатися.
Але це можна оцінити хіба що у масштабах приватного господарства, тобто, невеликих обсягів зерна. Звичайно, в промислових умовах застосування навіть десятків таких агрегатів недоцільне, адже вони у порівнянні з автоматичними малопродуктивні, хоч і дуже доступні за ціною.

Автоматичні віялки

Ручні агрегати перестали застосовувати в промислових масштабах, які зростали з кожним роком все швидше вже у 20 столітті. Навіть сучасні віялки для очищення зерна взяли основу саме з ручних, однак удосконалення дуже відчутні. Серед основних переваг:
  • сепарація зерна. Внаслідок потоків повітря, які нагнітаються двигуном та вентилятором відбувається відділення зерна від домішок різного типу. Оскільки якісна сировина має високу щільність, то осідає внизу, а легкі частинки підіймаються та видуваються;
  • видалення пилу, бур’янів. Автоматичні віялки ефективно очищають зерно від мінеральних включень, бур’янів;
  • нормалізація вологості. Обдув потужним потоком буквально видує вологу з поверхні. Також цього вдається досягти внаслідок видалення насіння бур’янів, які містять вологи в кілька разів більше, ніж зерно;
  • запобігання нерівномірному просушуванню та покращенню сипкості;
  • економія витрат. Це досягається як завдяки попередньому просушуванню, так і внаслідок видалення бур’янів, трави. Як результат вдається уникнути ефекту розігріву та згоряння зерна, його запрівання.
Продуктивність автоматичних віялок можна підібрати виходячи з потреб підприємства та масштабів виробництва зерна. Плюс до цього, активно розвиваються технології та впроваджуються інновації, що дозволяють підвищити й так хороший показник економічності. Насамперед – це застосування великої кількості датчиків контролю стану та основних параметрів зерна. Оператору просто слід відстежувати їх. У цьому абсолютна зручність використання. Головний результат, що його вдається досягти – це отримання якісного зерна, ціна якого повною мірою залежить від відповідності високим стандартам.

Ручні або автоматичні

Порівняння ручних та автоматичних віялок насправді завдання складне, адже це різні покоління обладнання для очищення. Ручні надійні, але це застаріла технологія, яка сьогодні вже практично не застосовується, хіба що в приватних господарствах. Автоматичні довговічніші, але й дорожчі. При цьому їхня окупність досягається досить швидко, адже вдається отримати зерно високого класу. Такі агрегати швидко переробляють більші обсяги. Внаслідок своєї модульної конструкції дозволяє розширювати потужності зі зростанням фермерського господарства. Тобто сьогодні рішення єдине – це автоматичні віялки.

Ознайомитися детальніше з нашою зерноочисною продукцією

Плоско-решітні скальператори
Барабанний сепаратор для зерна
Віялки для зерна
Плоскорішетний скальператор ОСК-15 Зерноочисна машина РБС-150 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-15 Профі
Плоскорешетный скальператор ОСК-30 Зерноочисна машина РБС-200 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-3 Стандарт
Плоскорешетный скальператор ОСК-40 Зерноочисна машина РБС-230 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-30 Профі
Плоскорішетний скальператор ОСК-70 Зерноочисна машина РБС-40 Аеродинамічний сепаратор ІСМ-40 Профі
©2020–2023, компанія «Агросепмаш». Усі права захищені